× Zajęcia dzieci

pomoc dzieci

Więcej
12 lata 6 miesiąc temu #7818 przez kinga
pomoc dzieci was created by kinga
Czy wasze dzieci pomagają w pracach domowych lub np. w ogrodzie? Moje robią to od najmłodszych lat, mają swoje obowiązki, ale niektóre prace wykonują odpłatnie. No i do takich płatnych prac bardzo się garną, ale ktoś mi zarzucił, że to wyzysk dzieci jak w Chinach.:S Co o tym sądzicie?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
12 lata 6 miesiąc temu #7822 przez jagoda
Replied by jagoda on topic O:pomoc dzieci
U mnie dzieci pomagają i mają wyznaczaone stałe zadania. Nie płacę im za nic, nawet za ekstra robotę. Ale jak są u dziadków, którzy mają duży ogród, to dziadkowie coś im płacą za pomoc. Mają nawet ustaloną stawkę godzinową i to całkiem przyzwoitą (sama chciałabym tak zarabiać ;) ) ale czasami sami rezygnują z płacy i mówią, że zrobią to czy tamto bez kasy. Nie uważam, żeby taka praca była czymś złym czy demoralizującym, wprost przeciwnie, uczy przedsiębiorczości.

Więcej
12 lata 6 miesiąc temu #7838 przez ruda
Replied by ruda on topic O:pomoc dzieci
Mam tu mieszane uczucia. Nie chodzi o wyzysk dzieci jak w Chinach, bo chyba zazwyczaj mają stawkę nawet jak dorosły, tylko czy to nie uczy dzieci materializmu? Jesli ma byc pomoc, to niech będzie to pomoc bezinteresowna.

Więcej
12 lata 6 miesiąc temu #7849 przez kinga
Replied by kinga on topic O:pomoc dzieci
Pomoc bezinteresowna też jest, tak jak są zadania codzienne i bezpłatne (wynoszenie śmieci, sprzątanie swojego pokoju itp), ale od czasu do czasu są zadania ekstra i te są płatne.

Więcej
12 lata 6 miesiąc temu #7854 przez zuzaa
Replied by zuzaa on topic O:pomoc dzieci
Ja nie widzę problemu w pracy zarobkowej dzieci. Mój jest jeszcze za mały na to, ale już mi "pomaga" w róznych pracach i lubi to. Oczywiście najczęściej po takiej pomocy mam więcej roboty niż bez niej, ale niech się uczy. Jak troche podrośnie będę mu dawała możliwość zarobienia pieniążków, dodatkowych do kieszonkowego i mam nadzieję, że będzie chętnie korzystał z takiej okazji.;)

Nie przemęczaj się! Jutro też jest dzień.

Więcej
12 lata 6 miesiąc temu #7868 przez ann_a
Replied by ann_a on topic O:pomoc dzieci
Ja swoich nie mogę zagonić do żadnej roboty. Nie są też w ogóle zainteresowani zarabianiem pieniędzy chociaż wiedzą już do czego pieniądze służą. Czy Wasze dzieci w wieku 5 lat też takie były?

Więcej
12 lata 5 miesiąc temu #7885 przez kinga
Replied by kinga on topic O:pomoc dzieci
U mnie w wieku 5 lat dzieci bardzo garnęły się do pomocy, przede wszystkim w kuchni i przede wszystkim przed świętami (nie muszę chyba pisać jak wyglądała kuchnia po takiej pomocy ;) ). Zawsze gorzej było natomiast ze sprzątaniem zabawek i w ogóle własnego pokoju.

Moderatorzy: asjanorcia
Zasilane przez Forum Kunena