× Zajęcia dzieci

przedszkole montessori

Więcej
12 lata 9 miesiąc temu #6860 przez Kahita
przedszkole montessori was created by Kahita
Mam pytanie do Pań ze stolicy czy któraś z Was posłała swą pociechę do przedszkola, które stosuje zasady edukacji maluchów według p. Montesorri?
Moja siostra, może nie tyle uparła się co jest pod dużym wrażeniem tego typu wychowania przedszkolnego i chce właśnie posłać swego urwisa (no a mojego ulubieńca) do takiego przedszkola w Wawie. I tu pytanie - czy jest jakieś warte polecenia a przede wszystkim jak w praktyce sprawdza się ta metoda?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
12 lata 9 miesiąc temu #6885 przez zuzaa
Replied by zuzaa on topic O:przedszkole montessori
Tu masz adresy przedszkoli Montessori: http://www.montessori.pl/montessori_polska.html
A jak to się sprawdzxa w praktyce, nie mam pojęcia. Sama jestem bardzo ciekawa.

Nie przemęczaj się! Jutro też jest dzień.

Więcej
12 lata 1 miesiąc temu #9525 przez kwasek
Replied by kwasek on topic O:przedszkole montessori
Słyszałam dużo pozytywnych i...negatywnych opinii o takich przedszkolach. Generalnie więc nie mam zdania:) Natomiast jestem zdania,że niektóre prywatne przedszkola mają dużo do zaoferowania. Na przykład językowe, takie jak Akademia Małych Tygrysków w Balicach i Krakowie. Dzieci poprzez zabawę w ekspresowym tempie przyswajają angielskie słówka i zwroty( dorosłym przychodzi to trudniej)

• Karola
  • Gość
  • Gość
11 lata 7 miesiąc temu #11355 przez Karola
Replied by Karola on topic O:przedszkole montessori
Dokładnie, dzieciaki są niesamowite w pochłanianiu wiedzy. Trzeba tylko umieć odpowiednio nimi pokierować, ja jestem za wyborem przedszkola językowego. Najgorsze to placówki bez pomysłu, nastawione, aby tylko dzieciom się nic nie stało i tyle.

Więcej
11 lata 7 miesiąc temu #11370 przez Kahita
Replied by Kahita on topic O:przedszkole montessori
Ale sądzisz, że naprawdę takie placówki istnieją? Bez pomysłu? Czy uważasz, że przedszkole o profilu montessori może być takie? Moja siostra zapisała dziecko do dwujęzycznego przedszkola - Mądre Główki. I teraz po tych paru miesiącach mogę stwierdzić, że wybór był słuszny. Stało się bardziej otwarte i samodzielne.

Więcej
9 lata 8 miesiąc temu #21739 przez Paula
Replied by Paula on topic O:przedszkole montessori
Wydaje mi się, że każde przedszkole, które oferuje coś więcej niż samą zabawę i zajecia plastyczne - zasługuje na uwagę rodzice.
My nie wysyłaliśmy dziecka do Montesori, ale też znaleźliśmy fajne przedszkole (polecę: http://junior.lublin.pl/ ), z zajęciaki kreatywnymi i ogólnie sporo takich interesujących edu pomysłów dla dzieci i jesteśmy zadowoleni:)
Jak się komus podoba program Montessori - nie zapisuje B)

Hop hop:)

Moderatorzy: asjanorcia
Zasilane przez Forum Kunena