× Zajęcia dzieci

zabawy z dzieckiem ponizej roku

• weronika
  • Autor
  • Gość
  • Gość
12 lata 10 miesiąc temu #6537 przez weronika
zabawy z dzieckiem ponizej roku was created by weronika
Nie moge sie juz doczekac kiedy moj maly mezczyzna dorosnie do dzieciecych zabaw, ktore ja pamietam z dziecinstwa. Na razie skonczyl 10 miesiecy i jest baardzo ruchliwy.;) Ma mnostwo zabawek, ale mysle o czyms tradycyjnym, co zajmie malucha i jednoczesnie bedzie sprzyjac jego rozwojowi. Co mozecie zaproponowac? Jakimi zabawami Wy zajmujecie tak male dziecko?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

• kamil
  • Autor
  • Gość
  • Gość
12 lata 10 miesiąc temu #6546 przez kamil
Replied by kamil on topic O:zabawy z dzieckiem ponizej roku
Im prostsze tym lepsze zabawki, zadnych wymyslnych. Moj syn w tym wieku pasjonowal sie pustymi kartonami.:woohoo: Jesli wiekszy to wpychal sie do niego i kazal wozic ;) a w mniejsze sam ladowal zabawki i co znalazlo sie w zasiegu jego lapek i pchal przed siebie to "auto". Mogl tak bawic sie godzinami.

Więcej
12 lata 10 miesiąc temu #6557 przez Annamaria
Replied by Annamaria on topic O:zabawy z dzieckiem ponizej roku
Córeczka mojej siostry niedługo skończy roczek. Jeszcze nie chodzi, ale doskonale raczkuje i doprowadziła do perfekcji technikę poruszania się przez przesuwanie pupy po podłodze. No i też przepada za wszelkiego rodzaju kartonami, cała rodzina już wie, że ma zbierać kartony dla Jagusi. Te kartony ulegają szybko destrukcji, bo mała z niezwykła jak na ten wiek siłą "parkuje" je w meblach albo ścianie. Będzie z niej niechybnie pirat drogowy.:woohoo:

Więcej
12 lata 10 miesiąc temu #6575 przez meg
Replied by meg on topic O:zabawy z dzieckiem ponizej roku
Prawda, że dziecko często lepiej bawi się prostą zabawką wymyśloną z niczego niż drogą zabawką ze sklepu. Jak moje dzieci były małe to często wymyślałam im takie zabawki. Dawałam np. plastikowe pojemniki róznej wielkości, do tego różne warzywa (wyszorowane oczywiście)np. róznej wielkości marchewki, ziemniaki, fasolkę szparagową i one te warzywa w nieskończoność przekładały z pojemnika do pojemika, sortując a to wielkością, a to kolorem. :)

• weronika
  • Autor
  • Gość
  • Gość
12 lata 10 miesiąc temu #6583 przez weronika
Replied by weronika on topic O:zabawy z dzieckiem ponizej roku
Jeszcze musimy troche poczekac na te zabawy, ale za pudlo juz lapie sie i rzeczywiscie wrzuca do niego co popadnie. Niedlugo pewnie bedzie juz z nim jezdzil. A z pojemnikami i warzywkami Twoje dzieci bawily sie juz w tym wieku? Hmm ... moj by tylko wkladal je do buzi i najwyzej rzucal nimi.:(

Więcej
12 lata 9 miesiąc temu #6612 przez meg
Replied by meg on topic O:zabawy z dzieckiem ponizej roku
No nie, w wieku 10 miesięcy jeszcze nie bawiły się kompletowaniem warzyw.:woohoo: dopiero jak miały nieco ponad roku.

• Roza
  • Autor
  • Gość
  • Gość
12 lata 9 miesiąc temu #6634 przez Roza
Replied by Roza on topic O:zabawy z dzieckiem ponizej roku
U mnie najlepszymi zabawkami byly grzechotki zrobione z plastikowych butelek do mleka. Jak corka miala nieco wiecej niz pol roku to wymienilam wszystkie plastikowe butelki na szklane. Plastikowe, zamiast wyrzucic do smieci wykorzystalam na zabawki. Otoz powkladalam do nich rozne male rzeczy; do jednej troche grochu, do innej soczewice albo duze fasole, landrynki itp. Butelki dokladnie zakrecilam i dodatkowo zakleilam. Corka miala swietne grzechotki i zaczela odkrywac, ze kazda wydaje inny dzwiek przy poruszaniu. Potem zmienialam zawartosc butelek np. na wode (nie do pelna oczywiscie), do jednej butelki nalalam zwykla, do innych zabarwiona, w jednej bylo tej wody wiecej, w innych mniej itd. Mozna tak w nieskonczonosc i te "zabawki" sluzyly naprawde dlugo, bo ciagle byly atrakcyjne dla dziecka.:)

Moderatorzy: asjanorcia
Zasilane przez Forum Kunena