× Zajęcia dzieci

sztuki walki dla 10-latka?

Więcej
13 lata 2 tygodni temu #5429 przez blondynka
sztuki walki dla 10-latka? was created by blondynka
Mój 10-letni syn zapalił się do karate, no ewentualnie zaakceptowałby judo albo kung fu ;) Mam duże wątpliwości czy to aby odpowiedni sport dla takiego dziecka. On w ogóle jest bardzo spokojny i należy raczej do tych, którzy obrywają niż tych którzy leją. Czy Wasze dzieci uprawiają takie sporty w tym wieku? Jakie efekty? Nie mają urazów? O co pytać organizatora kursu? Jakie wykształcenie powinien mieć trener do prowadzenia takich kursów dla dzieci?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
13 lata 2 tygodni temu #5440 przez kinga
Replied by kinga on topic O:sztuki walki dla 10-latka?
Ja bym się nie bała. Ale oczywiście musisz o wszystko wypytać. Bez wątpienia trener powinien mieć odpowiednie przygotowanie, zazwyczaj są to ludzie po AWF, sami trenujący takie sporty. No i kursy dla dzieci to nie od razu walka tylko raczej gimnastyka i zabawa. Zapytaj czy możesz obserwować zajęcia i co jakiś czas to rób, by upewnić się, że wszystko w porządku.:)

Więcej
13 lata 2 tygodni temu #5452 przez jolka
Replied by jolka on topic O:sztuki walki dla 10-latka?
Ja też tak uważam, zwłaszcza, że jak piszesz syn należy do tych co zazwyczaj obrywają. Nawet jeśli takie zajęcia będą narazie na zasadzie zabawy, to dowartościowują go i dodadzą pewności siebie. Ale pytac o instruktorów trzeba.

• iraa
  • Gość
  • Gość
13 lata 2 tygodni temu #5460 przez iraa
Replied by iraa on topic O:sztuki walki dla 10-latka?
Moja córka zaczeła chodzić na judo właśnie w wieku 10 lat, początkowo była to bardziej gimnastyka niż powazny trening ale kontunuuje treningi już przez 4 lata i teraz żaden podwórkowy rozbójnik jej nie podskoczy.

• edyta
  • Gość
  • Gość
13 lata 2 tygodni temu #5472 przez edyta
Replied by edyta on topic O:sztuki walki dla 10-latka?
Moj 14-letni syn chodzi na kung-fu od 3 lat. Na poczatku nawet uczesniczylam na zajeciach, bo i tak musialam chlopaka podwozic i byla to raczej gimnastyka. Ale teraz ma juz zolty pas, jest z niego bardzo dumny i nie zamierza rezygnowac z dalszych treningow. Polecam, jesli tylko masz taka mozliwosc.

Więcej
13 lata 1 tydzień temu #5497 przez milena
Replied by milena on topic O:sztuki walki dla 10-latka?
A możecie mi podpowiedzieć jak szukać takich kursów. Czy organizujące je organizacje/trenerzy muszą być gdzieś zarejestrowani?

Więcej
13 lata 1 tydzień temu #5508 przez blondynka
Replied by blondynka on topic O:sztuki walki dla 10-latka?
U mnie akurat syn sam przyniósł taką informację, bo kurs jest w jego szkole. Nie jest oczywiście organizowany przez szkołę, tylko organizatorzy wynajmują salę gimnastyczną po zakończeniu lekcji. Sprawdziłam już, zajęcia prowadzą trenerzy po AWF, już zapisałam syna i nawet byłam z nim na pierwszej lekcji. Myślę, że to rzeczywiscie będzie bardziej gimnastyka (przynajmniej na początku) więc zdecydowanie przyda się.:)

Moderatorzy: asjanorcia
Zasilane przez Forum Kunena