× Zajęcia dzieci

w jakim wieku na kolonie?

Więcej
10 lata 2 miesiąc temu #4278 przez magda
Replied by magda on topic w jakim wieku na kolonie?
Myśle, że duży wpływ na gotowość dziecka do wyjazdów na wakacje bez rodziny ma wychowanie. Ja mam znajomych, którzy mają trójkę dzieci w wieku od 12 do prawie 18 lat i te dzieci jeszcze ani razu nigdzie nie wyjechały bez rodziców! Rodzice uważają, że ich dzieci nie dojrzały do wyjazdów, ale przecież nigdy nie próbowali wysłać ich nawet razem całą trójką i myślę, że wmówili im, że są niedojrzali.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
10 lata 2 miesiąc temu #4297 przez kamilka
Replied by kamilka on topic w jakim wieku na kolonie?
Masz rację, to zależy przede wszystkim od wychowania. Jesli malucha nie zostawia się samego u rodziny czy znajomych, to w późniejszym wieku będą problemy. Mam też takich znajomych, których córka nigdy nie była sama na wakacjach i teraz, gdy zdała maturę, mają ogromny problem, bo ich córka wpada w panikę na myśl, że będzie studiować w innym mieście i będzie tam bez rodziców.:(

Więcej
10 lata 2 miesiąc temu #4336 przez milena
Replied by milena on topic w jakim wieku na kolonie?
Ja nigdy nie byłam na żadnych koloniach ani obozie i żyję.:woohoo: Nawet nie wiem dlaczego nie byłam, chyba ani mnie ani rodzicom nie wpadło do głowy, że mogłabym jechać.:S

Więcej
10 lata 2 miesiąc temu #4353 przez julka
Replied by julka on topic w jakim wieku na kolonie?
A ja przez całą podstawówkę co roku jeździłam na kolonie i ani mnie ani rodzicom nie wpadło do głowy, że mogłabym nie jechać.:woohoo:

• krystyna
  • Autor
  • Gość
  • Gość
10 lata 2 miesiąc temu #4360 przez krystyna
Replied by krystyna on topic w jakim wieku na kolonie?
To w jakim wieku dziecko może jechać na kolonie jest sprawą indywidualną; jedno dojrzeje do tego już w wieku 8 lat, inne nigdy. Ty musisz sama ocenić czy Twoje dziecko nadaje się na kolonie. Jeśli do tej pory nie zostawiałaś syna samego np u znajomych, to może być problem z koloniami.

• dorota
  • Autor
  • Gość
  • Gość
10 lata 2 miesiąc temu #4415 przez dorota
Replied by dorota on topic w jakim wieku na kolonie?
niestety, wszedzie z mama

• belferka
  • Autor
  • Gość
  • Gość
10 lata 1 miesiąc temu #4445 przez belferka
Replied by belferka on topic w jakim wieku na kolonie?
Moj syncio jechal juz jak mial niecale 6 lat, ale ja jechalam tez jako opiekunka grupy. Oczywiscie syn mieszkal w zbiorowym pokoju razem z innymi dziecmi, ale zawsze to mama niedaleko. Teraz ma 9 lat i od roku jezdzi sam.

Moderatorzy: asjanorcia
Zasilane przez Forum Kunena