× Zajęcia dzieci

w jakim wieku na kolonie?

Więcej
8 lata 10 miesiąc temu #9243 przez kwasek
Replied by kwasek on topic w jakim wieku na kolonie?
Kiedy rodzice wysyłają na kolonie nastoletnie dziecko to nie maja z tego tytułu żadnych obaw( chyba) ale gorzej jest z młodszymi...Moje dziecko jest na razie małe( cztery lata) ale mam nadzieje,że jak będzie miał 7, 8 to będzie chciał jezdzić na kolonie.Nie chodzi wcale o to,że chcę mieć wolne od niego( świetnie mi się z nim spędza czas) ale uważam,że takie wyjazdy mają zbawienny wpływ na psychikę dziecka, rozwijaja takie cechy charakteru jak: przebojowość, samodzielność, wrażliwość. Tym bardziej,że teraz oferty wyjazdów są takie ciekawe:) Na przykład taki ok-tours ma mnóstwo wyjazdów tematycznych-"mały artysta", "mały komandos" itd

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

• Marta
  • Autor
  • Gość
  • Gość
8 lata 4 tygodni temu #12927 przez Marta
Replied by Marta on topic w jakim wieku na kolonie?
Mój Kamil miał niespełna 7 lat jak pojechał pierwszy raz na kolonie. Ja panikowałam i nastawiałam się, że po 3-4 dniach pojadę i odbiorę go, ale wszystko poszło nadspodziewanie dobrze. Dzieciaki miały tak zorganizowany czas, że nie miały czasu ani nudzić się ani tęsknić za rodzicami. Polecono mi, żeby nie dawać dziecku komórki ani nie dzwonić do niego, ale oczywiście do wychowawczyni dzwoniłam, żeby upewnić się, że wszystko ok. Dodatkowo organizator dał na swojej stronie internetowej link do aktualnych zdjęć z koloni i z wypiekami na twarzy codziennie śledziłam te zdjęcia i uspokajał mnie widok uśmiechniętego syna. Tak więc bez paniki! Dzieci lepiej to znoszą niż my, dorośli. ;)

Więcej
8 lata 3 tygodni temu #13005 przez milena
Replied by milena on topic w jakim wieku na kolonie?
Link do aktualnych zdjęć z obozu czy kolonii to superpomysł. Chętnie zapisałabym moje dzieci na taki obóz. Tylko jak do nich dotrzeć?

Więcej
8 lata 2 tygodni temu #13030 przez kinga
Replied by kinga on topic w jakim wieku na kolonie?
Moja córka też była już na obozie, gdzie wychowawcy co kilka dni aktualizowali galerię zdjęć. Byłam więc na bieżąco z wycieczkami i imprezami jakie organizowano. W sumie rzeczywiście supersprawa i coraz więcej organizatorów tak robi. Ale dotyczy to raczej małych firm, molochy niestety to olewają. Pytaj się po prostu za każdym razem czy coś takiego maja. Jak coraz więcej ludzi będzie o to pytać to w końcu stanie się regułą.

Więcej
8 lata 2 tygodni temu #13043 przez Kahita
Replied by Kahita on topic w jakim wieku na kolonie?
Rzeczywiście to fajna sprawa. Najczęściej jest tak, że małe firmy bardziej dbają o klienta. Ja pierwszy raz wyjechałam jak miałam chyba ze 14 lat i nie było wtedy komórek.

Więcej
8 lata 2 tygodni temu #13072 przez petitka
Replied by petitka on topic w jakim wieku na kolonie?
A wcześniej nie jeździłaś, bo nie chciałaś czy mama bała się cię puścić? Ja miałam chyba 9 lat jak pierwszy raz pojechałam na kolonie, a w wieku 12 lat byłam na pierwszym obozie. Wprawdzie to było tylko 50 km od domu i rodzice przyjechali za kilka dni, żeby sprawdzić co i jak, ale jednak. ;)

Więcej
8 lata 5 dni temu #13280 przez jagna
Replied by jagna on topic w jakim wieku na kolonie?
Widocznie teraz podejście organizatorów kolonii do rodziców zmieniło się. Jak ja jechałam na pierwsze w życiu kolonie, a miałam wtedy 9 lat, to organizator zapowiadał, żeby rodzice nie odwiedzali dziecka, bo dzieciak wtedy rozkleja się i chce wracać, a nie widząc rodziców dobrze znosi kolonie. ;)

Jagna

Moderatorzy: asjanorcia
Zasilane przez Forum Kunena