× Zajęcia dzieci

w jakim wieku na kolonie?

• dorota
  • Autor
  • Gość
  • Gość
10 lata 3 miesiąc temu #4180 przez dorota
w jakim wieku na kolonie? was created by dorota
Mam takie pytanie; w jakim wieku zaczynałyście wysyłać dzieci na kolonie? Jakoś nie wyobrażam sobie, żeby mój 9-letni syn do tego się nadawał, ale pamiętam, że ja sama w tym wieku już wyjeżdżałam. Czy tylko mój syn jest taki niedojrzały czy to teraz normalne? A w jakim wieku na obozy np. sportowe?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
10 lata 3 miesiąc temu #4192 przez kinga
Replied by kinga on topic w jakim wieku na kolonie?
Wydaje mi się, że Twój syn to raczej norma. 9 lat na samodzielny wyjazd to dla przeciętnego dziecka chyba za mało, zwłaszcza dla chłopca, bo dziewczynki łatwiej adaptują się. A chłopcy chyba w ogóle gorzej znoszą kolonie i wolą bardziej "męskie" obozy sportowe i myślę, że 10 lat jest odpowiednim wiekiem na taki obóz, dużo zresztą zależy od opiekunów i od samego dziecka. Jeśli wybierzesz jakiś obóz to wypytaj się dokładnie "co i jak", jacy instruktorzy, jakie mają doświadczenie z dziećmi, jak duże grupy itd?

Więcej
10 lata 3 miesiąc temu #4203 przez meg
Replied by meg on topic w jakim wieku na kolonie?
Mój syn pojechał na pierwszy w życiu obóz w wieku niespełna 10 lat. To był obóz żeglarski. Syn umiał już pływać, ale nie miał jeszcze karty pływackiej. Na miejscu okazało się, że aby pływać na żaglówce trzeba mieć kartę pływacką i kazali dzieciakom skakać do wody przy temp. powietrza ok. 12 stopni (wszyscy chodzili w kurtkach) i zdawać na kartę pływacką. Ci którzy nie zdecydowali się na skok do wody, mieli tylko szkolenie teoretyczne, bez wchodzenia na żaglówki. Syn skoczył i w efekcie zdobył nie tylko kartę pływacką, ale i patent żeglarski.

Więcej
10 lata 3 miesiąc temu #4211 przez jagoda
Replied by jagoda on topic w jakim wieku na kolonie?
Wszystko zalezy od charakteru i temperamentu dziecka oraz od tego jak, je wychowywałaś. Moje, to cygańskie dzieci i mogłabym je wysłać na kolonie nawet w wieku 5 lat, gdyby były kolonie dla tak małych dzieci. Bardzo dobrze czują się w towarzystwie innych dzieci, ale znam dzieci, które w wieku 10 lat bez mamy nigdzie się nie ruszą. Więc nie ma reguły.

• danka
  • Autor
  • Gość
  • Gość
10 lata 3 miesiąc temu #4220 przez danka
Replied by danka on topic w jakim wieku na kolonie?
oj, nie ma reguły, ja znam 14latka którego nie da się wysłać na wakacje nawet do rodziny na wieś mimo że wszystkich dobrze zna i lubi.:(

Więcej
10 lata 3 miesiąc temu #4231 przez zuzaa
Replied by zuzaa on topic w jakim wieku na kolonie?
Ja wyjechałam na pierwsze kolonie w wieku 7,5 roku i bardzo mi się podobało. Mój syn idzie chyba w moje ślady, w każdym bądź razie teraz (4 lata) mogę go zostawiać bez problemu samego u znajomych.

Nie przemęczaj się! Jutro też jest dzień.

• beata
  • Autor
  • Gość
  • Gość
10 lata 3 miesiąc temu #4266 przez beata
Replied by beata on topic w jakim wieku na kolonie?
U mnie córka pojechała na kolonie jak miała 8 lat a syn dopiero jak miał 12 i to trzeba go było długo namawiac. Chyba tak jest, że chlopcy niechetnie wyjezdzają, a dziewczynki łatwiej adaptują się w grupie.

Moderatorzy: asjanorcia
Zasilane przez Forum Kunena