× Zajęcia dzieci

język migowy dla niemowląt słyszacych

Więcej
13 lata 6 miesiąc temu #3174 przez kiwaczek
Jeśli ktoś jest zaintersowany tym tematem polecam migusie.pl gdzie wszystko o korzyściach wynikających z tego rodzaju komunikacji, jak rozmawiać z bobaskiem zanim zacznie mówić, jak zostać instruktorem itp

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
13 lata 6 miesiąc temu #3223 przez norcia
Replied by norcia on topic O:język migowy dla niemowląt słyszacych
Grubaska, ty chyba masz małego dzidziusia. Może więc ciebie to zainteresuje, tu masz link do Migusiów . Mnie to już nie interesuje, ale kiedyś posyłałam dziecko na angielski metodą Helen Doron i byłam raczej zadowolona, a to chyba coś podobnego.

Więcej
13 lata 3 tygodni temu #5384 przez olga
Czytałam niedawno artykuł na temat języka migowego dla dzieci słyszących, podobno dzieci "migające" lepiej się rozwijają i mają wyższy iloraz inteligencji. Trzeba tylko samemu nauczyć się "migać" i znaleźć trochę czasu nas taką rozmowę z dzieckiem. Szkoda, że nie wiedziałam tego jak moje dzieci były niemowlakami.;)

Więcej
12 lata 1 miesiąc temu #9503 przez nefertiti
Replied by nefertiti on topic O:język migowy dla niemowląt słyszacych
no proszę...muszę powiedzieć, że to bardzo ciekawy pomysł, a oprócz tego, że dziecko uczy się języka migowego, to przy okazji i rodzice mogą się podszkolić..nie wiadomo, kiedy taka umiejętność może się człowiekowi przydać

Więcej
12 lata 1 miesiąc temu #9506 przez olga
Myślisz, że to taki sam język migowy co u dorosłych niesłyszących?

Więcej
12 lata 1 miesiąc temu #9529 przez kwasek
Replied by kwasek on topic O:język migowy dla niemowląt słyszacych
Słyszałam o tego typu zajęciach, nawet miałam możliwość przyglądania się jednemu z nich ale jakoś mnie to nie przekonało. Nie rozumiem jaki jest sens uczyć niemowlę , które nie mówi języka migowego? Może to moja ignorancja ...

Więcej
12 lata 1 miesiąc temu #9535 przez olga
To zajrzyj pod link podany wyżej. Ja o tym czytałam jeszcze gdzie indziej, ale nie pamiętam teraz gdzie.

Moderatorzy: asjanorcia
Zasilane przez Forum Kunena