× Zajęcia dzieci

W jakim wieku laptop?

Więcej
8 lata 1 miesiąc temu #31235 przez gosiaczek
Replied by gosiaczek on topic W jakim wieku laptop?
Halina, nie wiem czy mogę pisać, ale to laptop Lenovo. Zastanawiałam się jeszcze nad Asusem, troszkę droższym. Nie znam się niestety na tych parametrach, ale z tego co czytałam w Internecie, to chyba dobre modele. A może powiecie mi co wy macie i czy dobrze się sprawuje?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
8 lata 1 miesiąc temu #31237 przez halina
Replied by halina on topic W jakim wieku laptop?
No właśnie, nie wiem czy nas moderator nie pogoni za promowanie marek. Ja mam Samsunga i sprawdza się dobrze. Na samym początku był problem i w serwisie stwierdzili, ze dysk jest uszkodzony i mi go wymienili. Od tego czasu minęło chyba 3 lata i absolutnie nic się nie dzieje. Podobno w samsungach dyski są bardzo delikatne i nieostrożne obchodzenie się z laptopem, nawet w transporcie, moze je uszkodzić. No ale dysk jest wymienny, więc to nie taki problem. Wyświetlacze za to mają dobre. Wcześniej miałam Toshibę i wysiadł mi własnie wyświetlacz, oczywiście tuż po upływie gwarancji. ;) Lenowo generalnie jest OK, Asus też. HP ma jeszcze dobre opinie i Sony też. Słyszałam tylko niepochlebne opinie o Acerze, ale może to się już zmieniło.

Więcej
8 lata 4 tygodni temu #31241 przez telinka
Replied by telinka on topic W jakim wieku laptop?

gosiaczek napisał: Syn ma 11 lat i chce nowego laptopa, bo koledzy ze szkoły już mają i im się przydaje nawet do nauki, wymieniają się płytami itd. Myślicie, że to dobry pomysł?

Jeśli już to laptop a nie stacjonarny. Laptopy dzisiaj są równie wydajne co komputery stacjonarne, a nie zabierają tyle miejsca i są mobilne. Stacjonarne niedługo będą tylko w muzeach. :laugh: A właściwie to dla juniora wystarczający byłby nawet dobry tablet. Mają już dużo funkcji, znacznie więcej niż laptop i zastępują wiele urządzeń. Ja odkąd mam tablet, prawie nie odpalam laptopa.

Więcej
8 lata 4 tygodni temu #31242 przez gosiaczek
Replied by gosiaczek on topic W jakim wieku laptop?
Więcej funkcji? Nie znam się na tym, ale chętnie się dowiem:)

Więcej
8 lata 4 tygodni temu #31247 przez muriel
Replied by muriel on topic W jakim wieku laptop?
Tablet to coś między smartfonem i laptopem. Można na nim robić wszystko to, co na laptopie, a dodatkowo to aparat fotograficzny, skaner, czytnik ebooków, gps a nawet telefon, jeśli ma wbudowany modem. Aplikacji jest mnóstwo, w dodatku większość darmowa. Gorzej na nim pisze się teksty, zwłaszcza jeśli pisze się je głównie przez "kopiuj-wklej" a młodzież głównie tak pisze teraz swoje wypracowania. ;)

Więcej
8 lata 4 tygodni temu #31249 przez nata
Replied by nata on topic W jakim wieku laptop?
Ale tablet nie ma pojemnego dysku i nie odczyta się na nim żadnej płyty cd. :(

Więcej
8 lata 4 tygodni temu #31253 przez telinka
Replied by telinka on topic W jakim wieku laptop?
Fakt, płyty nie odtworzysz, ale dysk jest na Dropbox i na Dysk Googla. Wprawdzie wirtualny ale za to dostępny z dowolnego urządzenia, czy to komputer, tablet czy smartfon.

Moderatorzy: asjanorcia
Zasilane przez Forum Kunena