× Zajęcia dzieci

Czytanie książek, czy to już przeżytek?

Więcej
8 lata 5 miesiąc temu #27557 przez kamilka
Replied by kamilka on topic Czytanie książek, czy to już przeżytek?
Ja nie martwiłabym się tym, że papierowe książki pójdą w odstawkę, ale tym, że odstawione będą jakiekolwiek książki. Bo dziś dzieciaki zamieniają książki na filmiki na YouTubie. I nawet lektur nie czytają, tylko same streszczenia. Nie uważacie?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
8 lata 4 miesiąc temu #28179 przez ninka87
Replied by ninka87 on topic Czytanie książek, czy to już przeżytek?
Ksiązka to książka, nie lubie tych elektronicznych. Jak juz jakiejsc ksiazkinie moge dostac, no to wtedy mi zostaja elektroniczne, ale to nie to samo, stanowczo wolę papierowe. Za moich czasów z dzieciństwa tylko takie były

Więcej
8 lata 4 miesiąc temu #28185 przez kinga
W domowym zaciszu oczywiście lepsza książka papierowa, ale w podróży, na wakacjach praktyczniejsze są książki na czytniku.

Więcej
8 lata 4 miesiąc temu #28199 przez bogna
No i wygodniej kupować, kilka klików i można czytać. Książki w wersji elektronicznej to jednak przyszłość i trzeba będzie się z tym pogodzić.

Więcej
8 lata 4 miesiąc temu #28391 przez dorota1
Replied by dorota1 on topic Czytanie książek, czy to już przeżytek?
odkąd nauczyłam się czytać mając 5 lat nie mogę oderwać się od książek. W swoim mieszkaniu mam już 2 ściany wypełnione regałami z książkami. Mój mąż podobnie jak ja jest wielkim fanem książek. Teraz staramy się tą miłością zarazić nasze dzieci. Na razie mają 3 i 4 lata więc to głownie ja czytam im książki. Nie potrafią zasnąć bez przeczytania choć fragmentu więc mam nadzieje, że są na dobrej drodze do pokochania literatury. Nie mam czytnika książek, bo lubię zapach książki i to że każda jest wyjątkowa

Więcej
8 lata 4 miesiąc temu #28395 przez milena
Replied by milena on topic Czytanie książek, czy to już przeżytek?
Książki na czytniku mają jednak jeden plus: nie kurzą się. :woohoo:

Więcej
8 lata 4 miesiąc temu #28401 przez paulina
Replied by paulina on topic Czytanie książek, czy to już przeżytek?
papierowe można ostatecznie trzymać za szkłem. Fakt, zajmują więcej miejsca, ale jak spojrzę na grzbiet takiej książki to mam ochotę po nią sięgnąć. No i bardziej ekologiczne, bo gdy już nieprzydatne to można przeznaczyć na makulaturę. Ja wolę paper i szelest odwracanych kartek. Wiem, że tendencja to książki elektroniczne ale jak będziemy zaszczepiać dzieciom miłość do papierowych książek to przetrwają trochę dłużej. Bo jak będzie popyt, to będzie i podaż.

Moderatorzy: asjanorcia
Zasilane przez Forum Kunena