× Zajęcia dzieci

Czytanie książek, czy to już przeżytek?

Więcej
7 lata 1 miesiąc temu #37794 przez omega
Ja również uważam, że czytanie książek w formie papierowej jest dużo lepsze od wersji elektronicznej. Można spokojnie sobie czytać i oczy nie bolą. Zresztą lubię zapach nowych książek. To nie to samo co książka w e-booku. Teraz zaczęłam "1914 Rok końca świata" zobaczymy jak mi pójdzie. Początek dość ciekawy. Kusi mnie jeszcze kultura Łemków. Widziałam kilka książek w internetowej księgarni Libra. Często kupuje tam bo mają duży wybór i przystępne ceny więc czasami to sporo zamawiam u nich :D

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
7 lata 1 miesiąc temu #37814 przez Krokusik
Replied by Krokusik on topic Czytanie książek, czy to już przeżytek?
Mój nastoletni syn czyta tylko książki papierowe i nigdy nawet nie trukał, że chciałby czytnik, a czyta sporo. Mamy świetną bibliotekę, gdzie są kupowane wszystkie ciekawe nowości zaraz po premierze i dzięki temu naprawdę jest co czytać.
Myślę, że papierowe książki długo jeszcze nie odejdą do lamusa :laugh:

Więcej
6 lata 7 miesiąc temu #40881 przez Majka
Szybciej pewnie e-booki pójdą do lamusa niż standardowe książki papierowe.
Zdecydowana większość czyta normalnie.

Więcej
6 lata 7 miesiąc temu #40885 przez bogna
Chyba mylisz się Majka. Papier prędzej pójdzie do lamusa, przede wszystkim dlatego, że stanie się zdecydowanie droższy od epapieru, zwłaszcza gdy vat na ebooki zostanie zrównany z tym na papierowe wydania. Przykłady daje historia, choćby z pierwszymi samochodami, komputerami osobistymi, początkami internetu. Nikt nie wierzył, że to trwała tendencja a nie dziwne wymysły pomyleńców. A co jest dziś?

Więcej
6 lata 6 miesiąc temu #41377 przez Milka
Dlaczego to ma być przeżytek? Nic tak nie rozwija jak czytanie!

Więcej
6 lata 2 miesiąc temu #42991 przez jonca
Obawiam się że masz rację Bogna. Mnie to raczej nie dotyczy, bo ja jestem z rodzaju tych moli książkowych ale moje dzieci to już inne byty, czytają wszystko tylko w wersji elektronicznej, nawet szkolne lektury.;)

Więcej
6 lata 2 miesiąc temu #43023 przez Zuzanna
Replied by Zuzanna on topic Czytanie książek, czy to już przeżytek?
No właśnie, jeśli nie nauczymy dzieci czytania książek i to tych tradycyjnych papierowych to za 10-20 lat książki papierowe znikną, bo nie będzie ich komu czytać.

Moderatorzy: asjanorcia
Zasilane przez Forum Kunena