× Zajęcia dzieci

Czytanie książek, czy to już przeżytek?

Więcej
7 lata 2 miesiąc temu #35564 przez nastkakowal
Replied by nastkakowal on topic Czytanie książek, czy to już przeżytek?
Elektroniczne nigdy nie zyskają mojej akceptacji. Lubimy z moją córką przeglądać obrazki, wąchać strony... no i czytać przede wszystkim :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
7 lata 2 miesiąc temu #35571 przez bogna
Oj obawiam się Nastka, że kiedyś będziesz musiała zaakceptować elektroniczne książki, bo papierowe wprawdzie jeszcze trochę pobędą z nami, ale będą coraz droższe aż staną się dobrem luksusowym i większości z nas nie będzie na nie stać. Przykre ale niestety prawdziwe. Twoja córka pójdzie do szkoły i dostanie e-książki na tablecie i dla niej książka w wersji elektronicznej będzie już normą.

Więcej
7 lata 2 miesiąc temu #35577 przez nata
Niestety Bogna, masz rację, książki elektroniczne wkrótce wyprą papierowe. :( Chyba, że nadejdzie jakaś mega katastrofa, wybuchy na Słońcu czy coś podobnego i całą elektronikę szlag trafi.

Więcej
7 lata 2 miesiąc temu #35586 przez pistacyjka
Replied by pistacyjka on topic Czytanie książek, czy to już przeżytek?
To się zgadza. Moją młodsza siostrę ogarnęła mania na czytanie książek elektronicznych, od czego ciągle staram się ją oduczyć. Pierwsza sprawa, że psuje sobie wzrok ciągle siedząc przy tablecie czy laptopie, a druga to książki papierowe czyta się moim zdaniem dużo lepiej. Mam nadzieję, że uda mi się ją przekonać i odłoży wreszcie tą elektronikę na bok.

Więcej
7 lata 2 miesiąc temu #35588 przez kamilka
Replied by kamilka on topic Czytanie książek, czy to już przeżytek?
Pistacyjka,zamiast zniechęcać siostrę do ebooków lepiej sprezentuj jej dobry czytnik. Czytniki to inna technologia, zupełnie nie męczą oczu tak jak tablet, nie mówiąc o laptopie. I czyta się na nich ebooki tak jak papierowe wydania, tyle że wygodniej, bo jednym kliknięciem można zmienić wielkość czcionki. Najlepiej taki z własnym podświetleniem, na którym można czytać nawet w mroku.

Więcej
7 lata 2 miesiąc temu #35590 przez pistacyjka
Replied by pistacyjka on topic Czytanie książek, czy to już przeżytek?
o widzisz, nie pomyślałam o tym. Widać jeszcze dużo muszę się nauczyć. Dzięki :)

Więcej
7 lata 2 miesiąc temu #35596 przez meg
Jednym kliknięciem nie tyko zmienia się wielkość czcionki ale można również sprawdzić nieznane słowo w słowniku czy Wikipedii. Na czytniku bardzo dobrze czyta się beletrystykę, ale gorzej z książkami ze zdjęciami czy grafiką, bo wszystko czarno-białe. Na wakacje czytnik jest nieoceniony, zwłaszcza, że poza książkami można ściągać na bieżąco również gazety.

Moderatorzy: asjanorcia
Zasilane przez Forum Kunena