× Zajęcia dzieci

obowiązki domowe dzieci

Więcej
9 lata 6 miesiąc temu #22619 przez weronika
obowiązki domowe dzieci was created by weronika
Czy Wasze dzieci mają w domu obowiązki? Tzn. chodzi mi o to czy pomagają w domu czy tylko szkoła, nauka i komputer?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
9 lata 6 miesiąc temu #22630 przez africana
Replied by africana on topic O:obowiązki domowe dzieci
Dzieci jeszcze nie mam, ale powiem jak to wyglądało w moim domu rodzinnym i zapewne będzie wyglądało również w moim:) W ciągu tygodnia dzieci skupiają sie głównie na szkole i nauce popołudniami (oprócz tego aktualnie dzieciaki mają tyle zajęć pozalekcyjnych, że naprawdę mają niewiele wolnego czasu dla siebie), ale w sobotę mają pomóc w posprzątaniu mieszkania. Akurat u mnie zdarzało się tak, że ten obowiązek spadał tylko i wyłącznie na mnie, ponieważ i mama i tata pracowali. Nie uważam, żeby mnie to przerastało (aczkolwiek muszę dodać, że mama panowała nad wszystkim w czasie tygodnia). Później dzieliłyśmy się tymi porządkami z siostrą.

Więcej
9 lata 6 miesiąc temu #22637 przez vanessa
Replied by vanessa on topic O:obowiązki domowe dzieci
Za moich dziecięcych czasów pomagaliśmy w domu i mieliśmy swoje obowiązki. Często kłóciłam się z siostrą kto ma sprzątać czy zmywać naczynia, ale generalnie nie było problemów i nie czuliśmy się wykorzystywani. I tak jest w moim domu, dzieci mają obowiązki, sprzątają swój pokój, wynoszą śmieci, zamiatają podłogę itp. i przez to bardziej się pilnują i nie bałaganią tak. I oczywiście uczestniczą w większych porządkach od czasu do czasu.

Więcej
9 lata 6 miesiąc temu #22639 przez villemo
Replied by villemo on topic O:obowiązki domowe dzieci
Też jeszcze nie mam dzieci, ale u mnie w domu było tak, że z założenia z siostrą miałyśmy od czasu do czasu sprzątnąć mieszkanie (i obowiązkowo swój pokój), ale tak naprawdę nie za często kończyło się to faktycznym obowiązkiem. Mama bywała zła, ale często też wolała nas wyręczać, bo uważała, że sama zrobi coś lepiej. Niestety uważam, że to nie do końca dobre podejście. Nie wyrabia to w dzieciach nawyku i później człowiek się męczy ;)
Oglądałam też ostatnio gdzieś w telewizji (chyba w Dzień dobry TVN), krótką rozmowę na ten temat. Ponoć 75% dzieci od 4 do 12 (chyba) nie ma w domu żadnych obowiązków. Pojawiły się informacje, że dzieci nie pomagają totalnie w niczym, są takie, które nigdy nie włożyły prania do pralki ;)
Swoje dzieci od małego zamierzam wychowywać tak, żeby te obowiązki jednak były. W końcu to nie tylko uczy dobrych nawyków, ale także tego, że w życiu niestety jest miejsce nie tylko na przyjemności. Dodatkowo uważam, że to dobry wstęp do nauki samodzielności.

Więcej
9 lata 1 miesiąc temu #22648 przez nata
Replied by nata on topic obowiązki domowe dzieci
Witam, jestem tu nowa. Sama nie mam jeszcze dzieci ale podoba mi się wasze podejście do obowiązków domowych dzieciaków. Ja mam kuzynkę, która nic ale to nic nie robiła w domu, ciotka czyli jej mama zastanawiała się tylko jak jej dogodzić, podsuwała pod nos najlepsze kąski, kupowała co mała chciała i efekty sa tragiczne. Kuzynka chodzi teraz do liceum a właściwie to powinna chodzić, bo z tym sa trudności bo ma fobię szkolną. I ta fobia podobno wynika z takiego właśnie wychowania. :(

Więcej
9 lata 1 miesiąc temu #22764 przez jamaja
Replied by jamaja on topic obowiązki domowe dzieci
I co dalej? Moja siostra tez doprowadziła swojego syna do takiego stanu. Obecnie jest w gimnazjum i dostawał jakichś ataków jak miał iść do szkoły. Diagnoza psychiatry: fobia szkolna, przez kilka miesięcy chłopak miał indywidualne nauczanie tj. nauczyciele przychodzili do niego do domu, chodził na psychoterapię do psychologa i ... żadnej poprawy. teraz psychiatra mówi, że od nowego roku szkolego dostanie skierowanie do sanatorium, ale chłopak mówi, że nie pojedzie. :( I co z takim robić?

Więcej
9 lata 1 miesiąc temu #22826 przez vanessa
Replied by vanessa on topic obowiązki domowe dzieci
Chyba trzeba zapytać psychiatrę o radę. Na siłę nie da się chłopaka wywieźć do sanatorium, ale bez tego nie da się go wyleczyć i zostanie upośledzony na całe życie. To poważna sprawa i nie można jej bagatelizować. No i mamie chłopaka też przydałaby się jakaś psychoterapia.

Moderatorzy: asjanorcia
Zasilane przez Forum Kunena