× Zajęcia dzieci

twórcze zajęcia

Więcej
10 lata 3 tygodni temu #20838 przez Dora
Replied by Dora on topic O:twórcze zajęcia
Opakowania po jajkach można tez twórczo wykorzystać. Trzeba je najpierw namoczyć w wodzie z dodatkiem kleju do papieru a potem zgnieść na papier mache i z niego lepić rożne rzeczy, które po wyschnięciu można malować i przystrajać. Duże pole do popisu dla kreatywnych dzieci.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
10 lata 3 tygodni temu #20854 przez milena
Replied by milena on topic O:twórcze zajęcia
Podoba mi się ten pomysł na pudełka po jajkach. A możesz coś więcej na ten temat powiedzieć, np. jakie proporcje pudełek, wody i kleju? A klej zwykły z tubki?

Więcej
10 lata 3 tygodni temu #20865 przez Dora
Replied by Dora on topic O:twórcze zajęcia
Macie tu pole do ćwiczeń. Metodą prób i błędów dojdziecie do najlepszych proporcji. Ja dawno temu bawiłam się w coś takiego i teraz nie pamiętam ile kleju dawałam, ale był to zwykły klej w proszku do papierowych tapet.

Więcej
10 lata 2 tygodni temu #20874 przez vanessa
Replied by vanessa on topic O:twórcze zajęcia
Kupiłam ostatnio 4 piękne pomidory na styropianowej czarnej tacce. Tacka jest podzielona na 4 części i wyprofilowana, wygląda jak kamionkowy talerzyk. Córka już postanowiła wykorzystać twórczo tę tackę. Chce ją ozdobić decoupagem i trzymać jako pojemnik na drobiazgi. :)

Więcej
10 lata 2 tygodni temu #20893 przez milena
Replied by milena on topic O:twórcze zajęcia
Może i fajnie wyglądać, tylko że takie cacko będzie za słabe chyba. Ciekawe, czy da się taki styropian trochę utwardzić? :S

Więcej
10 lata 2 tygodni temu #20905 przez bogna
Replied by bogna on topic O:twórcze zajęcia
Ja nie przejmowałabym się tym, że nietrwałe, bo przecież chodzi o twórcze zajęcie dzieciaków a nie o dobra materialne. decoupage byłby fajny, ale mogą nawet pomalować taki styropian farbkami i jak się znudzi albo zniszczy to wtedy wyrzucić.

Więcej
10 lata 2 tygodni temu #20929 przez Krokusik
Replied by Krokusik on topic O:twórcze zajęcia
Mój syn lubi robić cokolwiek byle bym z nim spędzała czas, dlatego żeby odciągnąć go od komputera gramy razem w gry planszowe, układamy puzzle, robimy origami (kupiłam książkę z kolorowymi papierami i wzorami origami), lepimy z plasteliny np całe zoo. Z odpadów nie robiliśmy jeszcze nic ale pomysłów nam nie brakuje na wspólne dłubanie różnych rzeczy :) .
Dodam ze syn na 12 lat ale nadal najbardziej potrzebuje wspólnie spędzonego czasu. Nawet na komputerze lubi grać we dwoje dlatego kupujemy gry na dwóch graczy.

Moderatorzy: asjanorcia
Zasilane przez Forum Kunena