× Zajęcia dzieci

angielski od przedszkola?

Więcej
9 lata 8 miesiąc temu #21905 przez norcia
Replied by norcia on topic O:angielski od przedszkola?
magda napisał:

Na moim roku na uczelni były 2 dziewczyny, które angielskiego uczyły się od przedszkola i to na renomowanych i drogich kursach. Ale poziom ich angielskiego był bardzo bardzo niski. Czyli samo chodzenie na angielski nic nie daje, potrzeba motywacji do nauki. Czy potrafisz zmotywowac swoje dziecko?

I tak bywa, więc sprawa indywidualna i wszystko zależy od nauczyciela.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
9 lata 8 miesiąc temu #21984 przez africana
Replied by africana on topic O:angielski od przedszkola?
ann_a napisał:

Tak, maluchy najszybciej przyswajają sobie obca mowę, bo są w okresie uczenia się mówienia. Ale niedawno słyszałam wypowiedzi psychologów, ze nie powinno się za wcześnie uczyć dziecka drugiego języka, bo to zaburza naukę języka ojczystego.

A ja właśnie wczoraj oglądałam program na temat rozwoju ludzkiego mózgu i badań prowadzonych w latach 80 na dużej grupie dzieci, które od prawie niemowlęcia były pod opieką nauczycieli, psychologów i naukowców. Generalny wniosek był taki, że nie dla mózgu nie ma takiego okresu, który były za wczesny na wpajanie wiedzy i umiejętności.:) Był tam również watek o nauce języka obcego i podobno powinno się go rozpocząć przed 3 rokiem życia. Osobiście w rodzinie mam dziecko, które (co prawda dopiero) od 4 r.z. zaczęło się uczyć języka angielskiego ze swoją nianią z Baby and Care. Nauka podczas codziennych zabaw i czynności. Teraz maluch ma 6 lat i muszę przyznać, że jak na mój gust z językiem obcym radzi sobie wybornie. Podobno widać olbrzymią różnicę między nim a jego kolegami z zerówki. Myśle jednak, że na taki stan złożyło się wiele czynników,w tym nauka we wczesnym wieku, metoda no i jego osobiste predyspozycje.

Więcej
9 lata 8 miesiąc temu #22004 przez norcia
Replied by norcia on topic O:angielski od przedszkola?
No właśnie, złożyło się na to wiele czynników. Jeśli dzieciak na co dzień porozumiewa się z kimś w języku obcym to nic nie stoi na przeszkodzie, żeby ten język sobie przyswoił, tak jak ojczysty. Mam znajomą parę dwujęzyczną i od najmłodszych lat rodzice zwracają się do dziecka w obu językach i dla dzieciaka to jest całkowicie normalne i mówi biegle oboma. I nawet nigdy się nie pomyli, jeśli pytanie po angielsku to odpowiada po angielsku a jesli po hiszpańsku to w tym języku mówi i to bez zapożyczeń z drugiego języka, i to mnie najbardziej zaskakuje.

Więcej
9 lata 7 miesiąc temu #22257 przez Arowana14
Replied by Arowana14 on topic O:angielski od przedszkola?
Ja uważam, że nauka języka angielskiego w przedszkolu jest bardzo ważna. Dziecko od samego początku swojej edukacji powinno uczyć się języków, obecnie bez tego ani rusz. A tak będzie miało znacznie łatwiej. Mój synek chodzi do prywatnego przedszkole Junior w Lubinie- junior.lublin.pl w którym angielski jest prowadzany obowiązkowo. Dziecko uczy się poprzez zabawę. Ja jestem bardzo zadowolona z wyboru przedszkola.

Więcej
8 lata 3 miesiąc temu #29081 przez milena
Replied by milena on topic angielski od przedszkola?
Mój syn uczy się angielskiego od przedszkola i co? Teraz ma 11 lat i kuleje z angielskim, znacznie lepsi od niego są ci, którzy zzczynali w szkole. Nie ma więc reguły.

Więcej
4 lata 11 miesiąc temu - 4 lata 11 miesiąc temu #46808 przez MagdaLenka
Replied by MagdaLenka on topic angielski od przedszkola?
A mnie się jednak wydaje, że dziecko chłonie szybciej angielski, niż dorosły. Oczywiście, że nie ma reguły, ale zwykle tak bywa.
Szkoła językowa Mr Robinson to doskonały wybór. Moja Majka jest zachwycona lekcjami i nowymi słówkami, których się uczy. Kontakt do szkoły dostałam od znajomej przy okazji jakiegoś spotkania i skorzystałam :)

Więcej
4 lata 11 miesiąc temu #46813 przez stenka
Replied by stenka on topic angielski od przedszkola?
Dzieci faktycznie szybciej przyswajają język obcy, ale wtedy gdy maja z nim do czynienia na stałe np gdy rodzice są dwujęzyczni i mówią do dziecka raz w jednym, raz w drugim języku. A z nauki w przedszkolu niewiele zostanie.

Moderatorzy: asjanorcia
Zasilane przez Forum Kunena