× Zajęcia dzieci

angielski od przedszkola?

Więcej
10 lata 1 tydzień temu #20042 przez malinowysok
Replied by malinowysok on topic O:angielski od przedszkola?
Fajnym i ciekawym dla dziecka połączeniem zabawy z nauką języka obcego jest nauka poprzez bajkę. Bajki uczące angielskiego jakiś czas temu widziałam np. na minimini+
http://www.miniminiplus.pl/program/full/-wiat-s-w_38997
Dziecko nie lubi monotonnej nauki, zresztą tak jak dorosły, wiec warto zastosować taką formę nauki, bynajmniej ja tak myślę. :cheer: B)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
9 lata 11 miesiąc temu #20250 przez Zuzanna
Replied by Zuzanna on topic O:angielski od przedszkola?
Ale co im z tego zostanie w głowie?

Więcej
9 lata 8 miesiąc temu #21737 przez Paula
Replied by Paula on topic O:angielski od przedszkola?
Wbrew pozorom myślę, że bardzo dużo:)
Dzieci najlepiej chłoną wiedzę wtedy, gdy sa najmłodsze

Hop hop:)

Więcej
9 lata 8 miesiąc temu #21743 przez ann_a
Replied by ann_a on topic O:angielski od przedszkola?
Tak, maluchy najszybciej przyswajają sobie obca mowę, bo są w okresie uczenia się mówienia. Ale niedawno słyszałam wypowiedzi psychologów, ze nie powinno się za wcześnie uczyć dziecka drugiego języka, bo to zaburza naukę języka ojczystego.

Więcej
9 lata 8 miesiąc temu #21815 przez pistacyjka
Replied by pistacyjka on topic O:angielski od przedszkola?
Myślę, że nauka języka obcego od najmłodszych lat jest dobra, bo dziecko więcej i szybciej zapamiętuje, ale z drugiej strony - nie można go do tej nauki przymuszać, bo wtedy i tak nic z tego nie wyjdzie. Gdybym mogła cofnąć czas, sama chętnie zaczęłabym wcześniej naukę języka angielskiego, najlepiej już w przedszkolu lub szkole podstawowej, ale chyba z prywatnym nauczycielem, bo myślę, że przy indywidualnej nauce więcej można się nauczyć. Znajomość języków obcych jest wymagana niemal w każdej branży, a wystarczy sprawdzić sobie wycenę tłumaczeń, by przekonać się, że lepiej zainwestować w porządnego nauczyciela, niż później grube pieniądze wydawać w biurze tłumaczeń ;-)

Więcej
9 lata 8 miesiąc temu #21841 przez ann_a
Replied by ann_a on topic O:angielski od przedszkola?
Takie maluchy chyba szybciej przyswajają język w grupie rówieśniczej. Uczą się wtedy wprawdzie z błędami, ale to dla nich zabawa a nie nauka.

Więcej
9 lata 8 miesiąc temu #21899 przez aleksa
Replied by aleksa on topic O:angielski od przedszkola?
Ja sama uczyłam się angielskiego od wczesnych lat podstawówki, więc wiem, że to bardzo dobra opcja dla takiego malucha. Nawet gdy nie idzie mu wyśmienicie, coś mu w tej głowie zostanie i będzie bardzo dobrą bazą pod dalszą naukę w starszym wieku.

Moderatorzy: asjanorcia
Zasilane przez Forum Kunena