× Zajęcia dzieci

angielski od przedszkola?

Więcej
14 lata 1 miesiąc temu #1645 przez olga
angielski od przedszkola? was created by olga
A co sądzicie o nauce angielskiego już w przedszkolu? Ma to sens czy to tylko wyrzucanie pieniędzy?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
14 lata 1 miesiąc temu #1647 przez anetka
Replied by anetka on topic O:angielski od przedszkola?
chyba im wcześniej tym lepiej, małe dzieci szybciej uczą się języka niż dorośli

Więcej
14 lata 4 tygodni temu #1656 przez jagoda
Replied by jagoda on topic O:angielski od przedszkola?
Sprawdź kwalifikacje nauczyciela. Często w przedszkolach zatrudniają byle kogo, nie tylko bez umiejętności uczenia dzieci ale jeszcze ze słabą znajomością języka. Taka nauka przyniesie więcej szkody niż pożytku.

Więcej
14 lata 4 tygodni temu #1664 przez asiulandia
Replied by asiulandia on topic O:angielski od przedszkola?
kiedy moja córka była w przedszkolu tez uczyła się angielskiego ale pan nauczuciel był bardzo kompetentny i dzieci bardzo duzo się uczyły córka ciągle śpiewała piosenki i recytowała wierszyki.

Więcej
14 lata 4 tygodni temu #1673 przez ewak
Replied by ewak on topic O:angielski od przedszkola?
No to miałaś szczęście. Jak mój syn chodził do przedszkola, też zaproponowano mi angielski ale tak się złożyło, że znałam "nauczycielkę". Dziewczyna miła ale absolutnie nieprzygotowana do nauczania a ponadto jej znajomość angielskiego była bardzo mierna a wymowa angielska tragiczna. Nie zgodziłam się na takie lekcje, żeby dziecko nie osłuchiwało się z wymową niewiele mającą wspólnego z angielskim. Okazało się jednak, że byłam jedyną, która nie była zainteresowana lekcjami angielskiego i pani wychowawczyni i tak dołączyła syna do grupy angielskiej, żeby mieć wolne. Na szczęście syn nie był uważnym uczniem i praktycznie nic nie załapał z tych lekcji.

• Irka
  • Gość
  • Gość
14 lata 3 tygodni temu #1688 przez Irka
Replied by Irka on topic O:angielski od przedszkola?
Moja córka miała angielski w przedszkolu. Przychodziła do domu i z pamięci mówiła mi całe zdania pytając co one znaczą. Nie mam nic przeciwko uczeniu angielskiego w przedszkolu, bo nawet jak dziecko nie rozumie czego się uczy to osłuchuje się z językiem, jego melodią, akcentem itd. Ale oczywiście pod warunkiem, że nauczyciel ma poprawną wymowę. W przeciwnym razie lepiej darować sobie te lekcje, bo jak dziecko nauczy się w tym wieku wadliwej wymowy czy akcentu to zostanie mu to na całe życie. Czyli angielski tak - ale sprawdzać kwalifikacje nauczyciela.

Więcej
14 lata 3 tygodni temu #1700 przez magda
Replied by magda on topic O:angielski od przedszkola?
Na moim roku na uczelni były 2 dziewczyny, które angielskiego uczyły się od przedszkola i to na renomowanych i drogich kursach. Ale poziom ich angielskiego był bardzo bardzo niski. Czyli samo chodzenie na angielski nic nie daje, potrzeba motywacji do nauki. Czy potrafisz zmotywowac swoje dziecko?

Moderatorzy: asjanorcia
Zasilane przez Forum Kunena