× Zajęcia dzieci

czytniki e-booków

Więcej
10 lata 11 miesiąc temu #15872 przez kinga
Replied by kinga on topic O:czytniki e-booków
Też tak uważam i dlatego zdecydowałam się na kupno tego czytnika do przetestowania. Myślę, że teraz będą one coraz tańsze i lepsze. Zauważyłam też, że większość księgarń ma w swojej ofercie równie książki w pdf, na razie wybór nie jest imponujący, ale to chyba szybko się zmieni.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
10 lata 11 miesiąc temu #15898 przez jagna
Replied by jagna on topic O:czytniki e-booków
Też tak uważam. Ale z drugiej strony tak sobie myślę, że uzależnimy się szybko całkowicie od elektroniki, a potem gdy dojdzie do jakiejś katastrofy i elektronika wysiądzie to będziemy jak dzieci we mgle, nie poradzimy sobie z najdrobniejszymi sprawami. :huh:

Jagna

Więcej
10 lata 11 miesiąc temu #15912 przez felicja
Replied by felicja on topic O:czytniki e-booków
Ale wszystko na raz nie wysiądzie, bo niby dlaczego? Trzeba iść z postępem czasu i dostosowywać się do nowych warunków. Elektroniki nie da się już uniknąć. Ja myślę, że niedługo nie będą w szkole uczyć pisać odręcznie, tylko dzieciaki będą wklepywać literki na tabletach. ;)

Więcej
10 lata 11 miesiąc temu #15940 przez karolina
Replied by karolina on topic O:czytniki e-booków
No i dzieciaki z dysgrafią wreszcie nie będą miały problemów. :laugh: Ale swoja drogą, łezka się w oku kręci jak pomyśli się, że nasze babcie miały w szkole kaligrafię i pewnie dlatego do późnej starości pięknie pisały. A dziś same bazgroły. No ale nie zatrzyma się czasu. Przyjdzie czas, że czytanie normalnej papierowej książki będzie drogą fanaberią, bo większość książek będzie w czytnikach, ale mam nadzieję, że długo te papierowe jednak pozostaną równolegle do elektronicznych.

Więcej
10 lata 11 miesiąc temu #15956 przez justyna
Replied by justyna on topic O:czytniki e-booków
Zainteresowały mnie te czytniki. A czy macie rozeznane jak to jest z kupowaniem do nich książek? Słyszałam, że konkretne czytniki przypisane sa do konkretnej księgarni i książki z innej nie da się czytać w każdym czytniku. Jak to jest w praktyce?

Więcej
10 lata 11 miesiąc temu #15958 przez kamileczka
Replied by kamileczka on topic O:czytniki e-booków
słuchajcie zawołałam mojego chłopaka, żeby to mi wyjaśnił. On mówi, że różnica polega na ekranie.
Otóż ebooki imitujące papier kosztują od 700 zł wzwyż chodzi o ekran, który nie wyświetla cały czas, ale wyrzuca dane i one tak zostają, on mówi, że fajnie się to wtedy czyta, a te wszystkie poniżej 700zł są złe ponieważ to zwykły ekran LCD jest.

ja uważam, że książka jest fajna, ale nie mam nic przeciwko ebookom

Więcej
10 lata 11 miesiąc temu #15969 przez felicja
Replied by felicja on topic O:czytniki e-booków
No i właśnie odkąd wymyślili ten e-papier imitujący zwykłą kartkę papieru, który nie męczy oczu, nastąpiła eksplozja czytników ebooków. Ja miałam okazję widzieć taki czytnik u znajomych i rzeczywiście wrażenie jest jakby czytało się zwykłą kartkę. :) Nawet przewracanie kartek jest jak w tradycynej książce, machnie sie palcem na dole strony i już. :) I jeszcze ten czytnik -a przynajmniej ten u znajomych- łączy się sam z internetem przez wifi i ściąga sobie książki. :ohmy: Waga tego cacka to jakieś 300g a mieści prawie 2 tys książek! To naprawdę niesamowite, sama zaczynam zbierać na to cudo.

Moderatorzy: asjanorcia
Zasilane przez Forum Kunena