× Problemy rozwojowe dzieci

W jakim wieku zaczynać mycie zębów?

Więcej
12 lata 6 miesiąc temu #8999 przez zuzaa
Replied by zuzaa on topic O:W jakim wieku zaczynać mycie zębów?
Ja zaczęłam gdzieś ok. roku i tak konsekwentnie, że w wieku 3 lat syn sam pamiętał o myciu zębów i robił to naprawdę dobrze. Wcześniej nie udawało mi się, próbowałam nawet ale spotkałam się z ostrym protestem, a trudno przecież wytłumaczyć takiemu maluchowi dlaczego to się robi.

Nie przemęczaj się! Jutro też jest dzień.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
12 lata 6 miesiąc temu #9000 przez czarodziejka
Replied by czarodziejka on topic O:W jakim wieku zaczynać mycie zębów?
znalazłam w necie taką pastę dla dzieci bez fluoru http://cokupic.pl/produkt/Dentinox-Nenedent-pasta-dla-dzieci-bez-fluoru-50-ml

Więcej
12 lata 6 miesiąc temu #9007 przez grubaska
Replied by grubaska on topic O:W jakim wieku zaczynać mycie zębów?
Dzięki Czarodziejko, już zamawiam. A tak na marginesie, nie irytuje was fakt, że trzeba płacić za coś więcej tylko dlatego, że nie ma w tym produkcie jakiegoś dodatkowego składnika?:dry:

Więcej
12 lata 6 miesiąc temu #9245 przez kwasek
Replied by kwasek on topic O:W jakim wieku zaczynać mycie zębów?
No trochę to jest irytujące, muszę przyznać. Wracając do pytania to prawda jest taka,że nie ma jakiegoś konkretnego wieku kiedy trzeba zacząć myć dziecku zęby. Moze się zdarzyć,że roczniak bedzie miał tyle "perełek" w buzi,ze trzeba będzie je szczotkować a dwulatek raptem trzy( znam taki przypadek, dziecko miłąo wszystkie ząbki dopiero jak skończyło trzy lata)

• kulka
  • Gość
  • Gość
12 lata 5 miesiąc temu #9586 przez kulka
Replied by kulka on topic O:W jakim wieku zaczynać mycie zębów?
Ale czy chcesz powiedzieć, że myc zęby trzeba dopiero jak będzie pełen garnitur ząbków? A jeśli np. dwulatek ma tylko 3 ząbki to nie należy ich myć?

Więcej
12 lata 5 miesiąc temu #9591 przez czarodziejka
Replied by czarodziejka on topic O:W jakim wieku zaczynać mycie zębów?
Moim skromnym zdaniem zęby dziecku trzeba zacząć myć od momentu kiedy się pojawią . Na początku używałam nakładanej na palec szczoteczki i myłam ząbki samą wodą ,potem stopniowo przechodziłam na szczoteczkę ( kiedy dziecko już miało ok 1 roku ) . Widzi sie tylu 2 i 2 latków z popsutymi zębami ,że chyba nie można sie obawiać że zaczniemy za wcześnie :)
Mam na myśli nakładkę podobną do takiej ..http://www.ceneo.pl/%3B015525527-10.htm

Więcej
12 lata 5 miesiąc temu #9595 przez zuzaa
Replied by zuzaa on topic O:W jakim wieku zaczynać mycie zębów?
Szkoda, że nie miałam czegoś takiego jak moje dziecko miało kilka miesięcy. Musiałam męczyć siebie i dzieciaka szczoteczką, a nawewt najmniejsza nie jest wystarczająco mała dla takiego malucha. Producenci szczoteczek przescigają się w wymyślnych rączkach, żeby zachęcic maluchy do samodzielnego mycia, a nie myślą o myciu zebów niemowlakom.:(

Nie przemęczaj się! Jutro też jest dzień.

Moderatorzy: asjanorcia
Zasilane przez Forum Kunena