× Problemy rozwojowe dzieci

W jakim wieku zaczynać mycie zębów?

Więcej
10 lata 3 miesiąc temu #18717 przez gertruda
Replied by gertruda on topic O:W jakim wieku zaczynać mycie zębów?
myłam od momentu kiedy pojawił się pierwszy ząbek. Nadal używamy pasty bez fluoru bo córci zdarza się połknąć pastę (ma 2,5 roku). Jeszcze słabo jej wychodzi samodzielne mycie więc najpierw ona troszkę się "bawi" szczotką a potem ja myję dokładnie jej ząbki.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
10 lata 3 miesiąc temu #18761 przez zuzaa
Replied by zuzaa on topic O:W jakim wieku zaczynać mycie zębów?
Niestety chyba wszystkie dzieciaki połykają pastę, mój też. Dlatego ważna jest jakość pasty dla dzieci i to żeby miała jak najmniej niepotrzebnych dodatków, a juz napewno nie fluoru.

Nie przemęczaj się! Jutro też jest dzień.

Więcej
8 lata 7 miesiąc temu #26430 przez babas
Replied by babas on topic O:W jakim wieku zaczynać mycie zębów?
Z pasty bez fluoru korzystamy w domu ze 4 lata. Nikt jak dotychczas nie miał problemów z zębami, są w dobrej kondycji, chodzimy systematycznie na kontrole... Do ajona poza tym, łatwiej było przekonać dziecko - ta pasta śmiesznie się pieni ;-)

Więcej
8 lata 7 miesiąc temu #26437 przez jonca
Replied by jonca on topic W jakim wieku zaczynać mycie zębów?
Nie mam nic przeciwko pastom bez fluoru, powiem więcej, wolę je. Ale śmieszna piana to już nie dla mnie. ;)

Więcej
8 lata 7 miesiąc temu #26459 przez Milka
Replied by Milka on topic W jakim wieku zaczynać mycie zębów?
Ja zaczęłam kiedy u mojego dziecka pojawiło się już kilka ząbków :)

Więcej
8 lata 7 miesiąc temu - 8 lata 7 miesiąc temu #26486 przez stobejczyk
Replied by stobejczyk on topic W jakim wieku zaczynać mycie zębów?
Doczytałam się niedawno ciekawych rzeczy o szczoteczkach do zębów. W latach 80-tych starego stulecia dwaj maniacy mycia zębów opracowali szczoteczkę, która ma nie tylko dobrze czyścić zęby, ale dawać przyjemność z mycia zębów także dzieciom. Wyszli z założenia, że dotychczas produkowane szczoteczki odpowiadają na zapotrzebowania dentystów a nie ludzi. Zrobili szczoteczkę, która spełnia te założenia. Opracowali rączkę z organicznej celulozy, która jest giętka i ma specjalny kształt do utrzymania w lewej lub prawej ręce pod kątem 45 stopni (taki ma być idealny do skutecznego czyszczenia). Do tego włosie z bardzo cienkich włókien (około 2/3 grubości szczoteczki Oral B 40 i 4 razy więcej włókien) osadzone nierównomiernie na owalnej główce szczoteczki, by powtarzany ruch szczotkowania nie podrażniał dziąseł. Dla mnie bomba. Szczoteczki nazywają się Radius: http://radiustoothbrush.com.pl/ . A co do wieku w jakim dzieci czyszczą zęby to opracowali specjalne wzory dla dzieci od 6-m-cy do 18 m-cy i powyżej 18 m-cy inne.
A szczoteczki wyglądają tak:
Widziałyście gdzieś w sklepie, czy aptece?

Więcej
8 lata 5 miesiąc temu - 8 lata 5 miesiąc temu #27898 przez sylwia4012
Replied by sylwia4012 on topic W jakim wieku zaczynać mycie zębów?
nie wiem, czy dostępne są w aptekach, być może w internecie. Ja podobną dostałam od swojego dentysty. Zabieram mojego synka na wizyty, bo nie mam jak inaczej. On to zaczyna chyba lubić :) W sanusdent.pl gdzie chodzę są świetni specjaliści także w zakresie stomatologii dziecięcej. Widziałam mamusie z 2, 3-latkami, które maja problemy z próchnicą. Ja zaczynam sama dbać o pierwsze ząbki mojego maleństwa, a mój dentysta uczy mnie jak to robić. Wychodzi nam, a ostatnio nawet miał pierwszy przegląd ząbków :) Był dzielny i tez to chyba polubił.

Moderatorzy: asjanorcia
Zasilane przez Forum Kunena