× Problemy rozwojowe dzieci

W jakim wieku zaczynać mycie zębów?

Więcej
10 lata 3 miesiąc temu #18425 przez babas
Replied by babas on topic O:W jakim wieku zaczynać mycie zębów?
Chroni przed próchnicą, tylko pytanie jakim kosztem i dlaczego ja nie mam problemów z zębami, skoro myję zęby pastą bez fluoru? ;-)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
10 lata 3 miesiąc temu #18437 przez Rozycka
Replied by Rozycka on topic O:W jakim wieku zaczynać mycie zębów?
Widocznie aż tak bardzo nie chroni. Może ta ochrona to bajka reklamowa? O tym pewnie się dowiemy za kilka lat, kiedy telewizja szukająca sensacji zleci ocenę zawartości. Wtedy dopiero będzie szał. Największe oszustwo w historii konsumentów? ;-)

Więcej
10 lata 3 miesiąc temu #18460 przez zuzaa
Replied by zuzaa on topic O:W jakim wieku zaczynać mycie zębów?
Fluor wzmacnia szkliwo i przez to chroni przed próchnicą ale w nadmiarze jest szkodliwy. Kiedyś nie doceniano jego toksyczności i wprowadzono nawet fluorowanie wody w kranach, ale na szczęście wycofano się z tego. Fluor w pastach jest o tyle kontrowersyjny, że indywidualna podaż fluoru z pożywienia jest różna i jedna osoba może go mieć za mało ale inna za dużo. Dlatego powinny być pasty i z fluorem i bez, niech ludzie sami decydują jaką chcą kupować.

Nie przemęczaj się! Jutro też jest dzień.

Więcej
10 lata 3 miesiąc temu #18470 przez halina
Replied by halina on topic O:W jakim wieku zaczynać mycie zębów?
A co powiecie o tym: Fluor nie chroni zębów? Wiedziałam, że gdzieś o tym czytałam ale nie pamiętałam gdzie. A to informacja o badaniach. Teraz przyjdzie czekać na kolejne sensacje. ;)

Więcej
10 lata 3 miesiąc temu #18499 przez zuzaa
Replied by zuzaa on topic O:W jakim wieku zaczynać mycie zębów?
Cienka warstwa bo cienka ale jest i regularne mycie zębów pastą z fluorem może jednak je chronic.

Nie przemęczaj się! Jutro też jest dzień.

Więcej
10 lata 3 miesiąc temu #18564 przez babas
Replied by babas on topic O:W jakim wieku zaczynać mycie zębów?
Kwestia czasu kiedy Uwaga i tym podobne programy rozdmuchają temat na dobre - jest mega kontrowersyjny i może zaboleć wiele firm. Chociaż... Po prostu zaczną wszyscy produkować pasty bez fluoru ;-)

Więcej
10 lata 3 miesiąc temu #18576 przez halina
Replied by halina on topic O:W jakim wieku zaczynać mycie zębów?
A o jakim programie piszesz? domyślam się, że była tam mowa o fluorze i że nie chroni szkliwa zębów. Ale dlaczego może zaboleć koncerny? Najwyżej przestaną dorzucać fluor do past i po bólu.

Moderatorzy: asjanorcia
Zasilane przez Forum Kunena