× Problemy rozwojowe dzieci

W jakim wieku zaczynać mycie zębów?

• viola
  • Gość
  • Gość
12 lata 5 miesiąc temu #9626 przez viola
Replied by viola on topic O:W jakim wieku zaczynać mycie zębów?
Ja zaczynalam czyscic zabki juz jak pojawily sie jedynki. Ale nie robilam tego szczoteczka tylko nakladalam na palec kawalek gazy i czyscilam palcem. Chgyba dalo to jakis efekt, bo corka prawie nie miala dziur w mleczakach.:) Teraz ma 10 lat i w stalych zebach tez praktycznie nie ma prochnicy. I to mycie zabkow palcem pomoglo chyba we wczesnym przejsciu na szczoteczke bez oporow dziecka. Polecam!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

• Anna
  • Gość
  • Gość
12 lata 4 miesiąc temu #9691 przez Anna
Replied by Anna on topic O:W jakim wieku zaczynać mycie zębów?
Moja Zuzia ma dopiero 4 zabki i czyszcze je tez palcem owinietym w gaze. I malej to bardzo sie podoba, czasami probuje ssac palec.:laugh:

• Natalia
  • Gość
  • Gość
10 lata 11 miesiąc temu #16669 przez Natalia
Replied by Natalia on topic O:W jakim wieku zaczynać mycie zębów?
Ja ostatnio u mojej córeczki przeszłam na kolejny etap dbania o higienę jamy ustnej ;) Znalazłam taki produkt: dentofresh.pl/dentofresh_junior . Julcia bardzo się cieszy, że może płukać zęby. Wcześniej patrzyła tylko jak robimy to z mężem. Wydaje mi się, że jest to istotne, żeby wprowadzać kolejne elementy higieny :)

Więcej
10 lata 11 miesiąc temu #16681 przez kalinka
Replied by kalinka on topic O:W jakim wieku zaczynać mycie zębów?
Synkowi pierwszy ząbek wyszedł dość późno, bo n akikla dni przed 1 urodzinami. W ziązku z czym mięciutka szczoteczka od razu poszła wruch. Dziś ma 3 latka i lubi myć ząbki.

Jeszcze dodam, że najlepiej wybierać niesłodkie pasty. często kupuję tę pastę. Ma mało fluoru, i jest pozbawiona owocowych walorów samkowych, więc nie zachęca do połykania. choć aktualnie Synostwo myje zęby truskawkową pastą - prezent od babci ;)

Zabijać to nie znaczy wyjąć rewolwer jak Buck Jones i zrobić pif-paf! To wcale nie tak. Można zabijać w sercu. Po prostu przestać kogoś kochać. I wtedy ten ktoś umiera.
Załączniki:

Więcej
10 lata 11 miesiąc temu #16719 przez zuzaa
Replied by zuzaa on topic O:W jakim wieku zaczynać mycie zębów?
No właśnie, ja kupowałam owocowe i słodkie i pewnie dlatego junior ciągle łykał tą pastę co mnie bardzo denerwowało. No i w dodatku taka słodka pasta przyzwyczaja dzieciaka do słodyczy. ;)

Nie przemęczaj się! Jutro też jest dzień.

Więcej
10 lata 10 miesiąc temu #17160 przez zofi32
Replied by zofi32 on topic O:W jakim wieku zaczynać mycie zębów?
hmm

Więcej
10 lata 8 miesiąc temu #18307 przez babas
Replied by babas on topic O:W jakim wieku zaczynać mycie zębów?
Szkoły są różne - moja mama mówiła mi, że miałam myte zęby dopiero wtedy, gdy sama to robiłam, ale moim zdaniem zęby trzeba myć od pojawienia się pierwszego ząbka.

Moderatorzy: asjanorcia
Zasilane przez Forum Kunena