× Problemy rozwojowe dzieci

mamisynek

Więcej
12 lata 9 miesiąc temu #6704 przez kamilka
Replied by kamilka on topic O:mamisynek
Wydaje mi się, że to ma związek z nieśmiałością i brakiem pewności siebie i nad tym trzeba popracować. Czyli zainteresować małego jakimś hobby czy dziedziną sportu w czym byłby dobry i mógłby się wykazać. Możesz także dawać mu jakieś zadania do wykonania, z czego mógłby być dumny. To powinno wzmocnić jego psychikę.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
12 lata 9 miesiąc temu #6724 przez milena
Replied by milena on topic O:mamisynek
Tak to jest, że jedne dzieci są nieśmiałe i trzymają się mamy, a inne przebojowe i same wybrałyby sie w świat. Poczekaj aż mały pójdzie do szkoły, nie będzie już tak trzymał sie twojej spódnicy, bo to obciach w oczach kolegów.;)

• kornelia
  • Autor
  • Gość
  • Gość
12 lata 5 miesiąc temu #8125 przez kornelia
Replied by kornelia on topic O:mamisynek
milena napisał:

T Poczekaj aż mały pójdzie do szkoły, nie będzie już tak trzymał sie twojej spódnicy, bo to obciach w oczach kolegów.;)

Niekoniecznie tak musi byc.Moj siostrzeniec chodzi juz do IV klasy a nadal jest potwornym mamisynkiem.Co gorsze zaczyna wykorzystywac byle pretekst by nie isc do szkoly,bo koledzy mu dokuczaja z tego powodu.:(

Więcej
12 lata 2 miesiąc temu #9246 przez kwasek
Replied by kwasek on topic O:mamisynek
Czyli wychodzi na to,że po prostu chłopcy tak mają:) Wydaje mi się,ze w takiej sytuacji należy uzbroić się w cierpliwość. Nie wolno dziecka zmieniać na siłę. Już nie mówiąc o tym,że większość dzieci źle znosi pierwsze miesiące w przedszkolu

• Wieśka
  • Autor
  • Gość
  • Gość
11 lata 6 miesiąc temu #11797 przez Wieśka
Replied by Wieśka on topic O:mamisynek
kamilka napisał:

Wydaje mi się, że to ma związek z nieśmiałością i brakiem pewności siebie i nad tym trzeba popracować. Czyli zainteresować małego jakimś hobby czy dziedziną sportu w czym byłby dobry i mógłby się wykazać. Możesz także dawać mu jakieś zadania do wykonania, z czego mógłby być dumny. To powinno wzmocnić jego psychikę.

Więcej
11 lata 5 miesiąc temu #12405 przez Krokusik
Replied by Krokusik on topic O:mamisynek
mój syn jest "pół mamisynkiem",
do szkoły chętnie chodzi i nigdy nie było kłopotów z zostawaniem w żłobku czy przedszkolu bo zawsze lubił towarzystwo dzieci,
natomiast jak jesteśmy w domu mówię czasem że mam "polip na plecach" bo syn jest jak przyklejony, chodzi za mną jak na sznurku i nie daje mi chwili prywatności, często czuje się wręcz osaczona jego osobą
do tego oczekuje ciągłego zainteresowania i robienia wszystkiego razem,

Więcej
11 lata 5 miesiąc temu #12422 przez milena
Replied by milena on topic O:mamisynek
Twój syn nie jest mamisynkiem tylko wymaga towarzystwa i robienia czegoś razem z innymi. Czy on nie jest przypadkiem koziorożcem? Znam 2 koziorożców, którzy właśnie tacy są. Nic sami nie zrobią, muszą mieć kogoś do wspólnej roboty. Kiedyś to była rzeczywiście wspólna praca ale teraz jest to pokazywanie palcem innym co należy zrobić. ;)

Moderatorzy: asjanorcia
Zasilane przez Forum Kunena