× Problemy rozwojowe dzieci

mamisynek

• honorata
  • Autor
  • Gość
  • Gość
13 lata 1 miesiąc temu #6581 przez honorata
mamisynek was created by honorata
Mój prawie 5letni syn ciągle trzyma się mojej spódnicy. Nawet jak pójdziemy do znajomych, których dobrze zna to cały czas trzyma się mnie, nie chce wyjść z dziećmi do drugiego pokoju. W tym roku postanowiliśmy posłać go do przedszkola, ale co rano mam sceny z histeryzującym dzieckiem, które nie chce beze mnie zostać w przedszkolu.:( A w przedszkolu i tak zostaje tylko pół dnia. Co mi radzicie? Nie moge po prostu przerwć przedszkola, bo przecież niedługo trzeba będzie posłać go do szkoły. I co wtedy? :S Czy Wasze dzieci też takie były? Jak sobie poradziłyście? wdzięczna będę za wszelkie porady.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
13 lata 1 miesiąc temu #6584 przez vanessa
Replied by vanessa on topic O:mamisynek
Słuchaj, u mnie było to samo! Też miałam problemy z przedszkolem. Najpierw poszedł do najbliższego i właśnie tam nabawił się jakiegoś strachu przed zostawaniem bez mamy. Potem znalazłam jednak inne przedszkole, kameralne, bardzo małe grupy, przy tym pani bardzo miła. No i jakoś rozkręcił się. A w szkole trafił na dodatkowe zajęcia z muzyki, które bardzo go wciągnęły (chyba ma talent) i mamisynkowatość przeszła całkowicie, chociaż pozostał raczej niesmiały.

• aniuta
  • Autor
  • Gość
  • Gość
13 lata 1 miesiąc temu #6600 przez aniuta
Replied by aniuta on topic O:mamisynek
Nie wiem czemu ale wyglada, ze to chlopcy sa najczesciej mamisynkami. Czy slyszalyscie o mamicorkach? :laugh: Moj syn tez trzymal sie ciagle mojej spodnicy i nie moglam go zostawic samego nawet na kilka minut u rodziny, nie mowiac juz o obcych ludziach. Przeszlo mu w szkole, ale na dobre dopiero w 4 czy 5 klasie, jak zaczal odnosic sukcesy na polu sportowym (plywanie).

Więcej
13 lata 1 miesiąc temu #6620 przez blondynka
Replied by blondynka on topic O:mamisynek
U mnie też tak było na początku przedszkola, ale w miarę jak dziecko lepiej poznaje swoich nowych kolegów i panią to się zmienia. W każdym razie w szkole było już z grubsza normalnie.

Więcej
13 lata 1 miesiąc temu #6645 przez kinga
Replied by kinga on topic O:mamisynek
Myślę, że łatwo uniknąć takiego zachowania dzieci jeśli od małego przyzwyczaja się je do obcych. U mnie dzieci od maleńkiego były jak "cygańskie" dzieci, mozna je było zostawić u znajomych czy w domu z nianią. I nie było potem żadnych problemów z przedszkolem. Co więcej, zanim poszły do przedszkola dużo dobrego o nim słyszały i w efekcie bardzo chętnie tam szły i prawie nie zauważyły, że mama sobie poszła.:)

Więcej
13 lata 1 miesiąc temu #6669 przez mroowa
Replied by mroowa on topic O:mamisynek
Dzieci są bardziej otwarte i mniej mamisynkowate jeśli rodzice prowadzą otwarty dom, dużo gości itp. A jeśli obcych nie widują to trudno potem się dziwić, że chowają się za spódnicę mamy.;)

• honorata
  • Autor
  • Gość
  • Gość
13 lata 1 miesiąc temu #6676 przez honorata
Replied by honorata on topic O:mamisynek
Chyba nie zawsze jest tak jak piszesz. U nas często są goście ale mały nawet w stosunku do swoich dziadków tak się zachowuje, a ich widzi co tydzień.:(

Moderatorzy: asjanorcia
Zasilane przez Forum Kunena