× Problemy rozwojowe dzieci

bolesne ząbkowanie

• Gigi
  • Autor
  • Gość
  • Gość
11 lata 10 miesiąc temu #10694 przez Gigi
Replied by Gigi on topic O:bolesne ząbkowanie
Lód? Na pewno nie lód, bo jest za zimny i może dziecku dziąsła obkurczyć. Nam lekarz kategorycznie zabronił nawet wkaładania gryzaków do zamrażarki. Tylko i wyłącznie do lodówki

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
11 lata 9 miesiąc temu #10704 przez kinga
Replied by kinga on topic O:bolesne ząbkowanie
Rzeczywiście głupi pomysł z lodem.:dry: Zastanawiałam się tylko jak w nocy przedłużyć działanie zimna, ale lód może na dodatek przeziębić gardło maluchowi więc odwołuję.

• Toszka-kokoszka
  • Autor
  • Gość
  • Gość
11 lata 9 miesiąc temu #10715 przez Toszka-kokoszka
Replied by Toszka-kokoszka on topic O:bolesne ząbkowanie
no nie przedłużysz działania zimna w nocy, z resztą dziecko w nocy gryzaczka nie gryzie, mi jak dziecko budzi się w nocy to podaję camilię, bardzo szybko zaczyna działać i mamy noce przespane i dziecko też. taki gryzaczek z lodówki silą rzeczy przejmuje szybko temperaturę ciała dziecka no i nic z tym nie zrobisz

Więcej
8 lata 8 miesiąc temu - 8 lata 8 miesiąc temu #26142 przez omega
Replied by omega on topic O:bolesne ząbkowanie
moj synek w ogóle nie spał jak ząbkował...w ogóle ostatnio ma problemy z zasypianiem, czytam ksiazki, spiewam malemu ale chcialabym zeby nauczyl sie w koncu spac sam! znalazlam cos takiego mamazone.pl/artykuly/male-dziecko/dziecko-1-3-lata/rozwoj-i-wychowanie/2013/jak-nauczyc-dziecko-samo-spac.aspx moze macie jeszcze jakies inne porady?

Więcej
8 lata 8 miesiąc temu #26328 przez grizi
Replied by grizi on topic bolesne ząbkowanie
a u nas sprawdził się bursztyn.
naprawdę nie wiem co on w sobie miał - ale odkąd córci założyłam naszyjnik z bursztynów - takich małych specjalnie zrobiony pod dzieci - przynajmniej noce przesypiała :) Więc ja polecam ten sposób :) U nas się sprawdził

Więcej
8 lata 7 miesiąc temu #26329 przez babcia
Replied by babcia on topic bolesne ząbkowanie
A nie boisz się, że dziecko rozerwie ten naszyjnik i połknie koraliki?

Więcej
8 lata 7 miesiąc temu #26332 przez grizi
Replied by grizi on topic bolesne ząbkowanie
No w sumie to jej się nie udało. Nosiła kilka ładnych miesięcy - jak pomyslę to rok - teraz ma ponad 2 lata - i nie udało jej się rozerwać naszyjnika. Jeden koralik jak już starsza była rozgryzła - i wtedy jej go zdjełam. Ale ryzyka nie było. ten łańcuszek jest tak zrobiony że każdy koralik od drugiego jest oddzielony supełkiem. Więc nawet jakby przerwała - to spadłby tylko jeden koralik. To samo z przegryzieniem. No i to takie małe malutkie koraliki - więc jednym raczej nie można sobie krzywdy zrobić :) Przynajmniej mojej córce się nie udało - a do grzecznych nie należy :)
A w koralikach naprawdę rewelacyjnie wyglądała :)

Moderatorzy: asjanorcia
Zasilane przez Forum Kunena