× Problemy rozwojowe dzieci

stresujące dzieciństwo

Więcej
12 lata 11 miesiąc temu #5872 przez jolka
stresujące dzieciństwo was created by jolka
Czy w dzieciństwie przeżywłyście stresy? Jakiego typu? A co dzisiaj stresuje najbardziej Wasze dzieci? Czy w ogóle wiecie, że Wasze dzieci stresują się?

Mnie w dzieciństwie strasznie stresowały publiczne występy na różnego rodzaju akademiach, a zawsze mnie do tego wypychano. Moja córka z kolei uwielbia takie występy, ale stresują ją bardzo wszelkiego rodzaju pisemne sprawdziany, ale nie stresuje się przed ustnymi.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

• adam
  • Gość
  • Gość
12 lata 11 miesiąc temu #5890 przez adam
Replied by adam on topic O:stresujące dzieciństwo
Ja mam stresujace dziecinstwo bo do szkoly pod gorke :woohoo:

Więcej
12 lata 11 miesiąc temu #5893 przez kinga
Replied by kinga on topic O:stresujące dzieciństwo
Mnie w dzieciństwie stresowały wizyty u dentysty, na córce nie robią one żadnego wrażenia, za to panicznie boi się zastrzyków i prawie mdleje jak zobaczy strzykawkę. :)

• halszka
  • Gość
  • Gość
12 lata 11 miesiąc temu #5922 przez halszka
Replied by halszka on topic O:stresujące dzieciństwo
Stres w kazdym wieku ma ujemny wplyw na zdrowie i mozna powiedziec, ze skraca zycie, dlaczego wiec ten z dziecinstwa mialby byc inny?

Więcej
12 lata 11 miesiąc temu #5932 przez viola
Replied by viola on topic O:stresujące dzieciństwo
Moi rodzice rozwiedli się jak miałam 10 lat, ale nie sam rozwód najbardziej mnie stresował ale kilka lat przed rozwodem, gdy rodzice bez przerwy kłócili się. Ich rozwód był dla mnie wybawieniem ze stresu, wyjechaliśmy z mamą do innego miasta, zmieniłam całkowicie otoczenie i moja psychika wróciła do normy.

• matylda
  • Gość
  • Gość
12 lata 7 miesiąc temu #7183 przez matylda
Replied by matylda on topic O:stresujące dzieciństwo
viola napisał:

... wyjechaliśmy z mamą do innego miasta, zmieniłam całkowicie otoczenie i moja psychika wróciła do normy.

tak ci sie tylko wydaje, w psychice zawsze pozostanie slad takich przezyc jak rozwod rodzicow;)

Więcej
12 lata 1 miesiąc temu #9248 przez kwasek
Replied by kwasek on topic O:stresujące dzieciństwo
To oczywiste,ze dzieci się stresują tylko dorośli bardzo często pewne sygnały bagatelizują. Trzeba nauczyć( nawet małe dziecko),że z każdej sytuacji jest jakiejś wyjście i ,że ze stresem trzeba sobie jakoś radzić. Dlatego między innymi jestem zwolenniczką wyjazdów kolonijnych, bo są prawdziwą lekcją życia. Wystarczy tylko wybrać odpowiednią firmę( taką jak np .ok-tours) , przygotować psychicznie dziecko na wyjazd i trzymać za nie kciuki.

Moderatorzy: asjanorcia
Zasilane przez Forum Kunena