× Problemy rozwojowe dzieci

w jakim wieku dodatkowe zajęcia?

Więcej
13 lata 1 tydzień temu #5558 przez zuzaa
w jakim wieku dodatkowe zajęcia? was created by zuzaa
Mój czterolatek chodzi do przedszkola, ale za mało się chyba tam wyżywa, bo kipi energią po przyjściu do domu (czego nie można powiedzieć o mamie:( ) Zastanawiam się czy nie zapisać go na jakieś zajęcia dodatkowe, tylko nie wiem jakie i czy to nie za wcześnie. W jakim wieku Wasze dzieci zaczynały taką dodatkową edukację? Jakie to były zajęcia?

Nie przemęczaj się! Jutro też jest dzień.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
13 lata 1 tydzień temu #5560 przez paula321
Replied by paula321 on topic O:w jakim wieku dodatkowe zajęcia?
To wszystko zalezy od dziecka. Ja swoją córke posłałam na "balet" czyli zajęcia z rytmiki jak jeszcze nie miała skończonych 4 lat i ona była zachwycona. Najważniejsze, żeby to była zabawa dla dziecka, a nie obowiązek. Jeśli syn bardzo ruchliwy, to znajdź dla niego jakieś zajęcia sportowe.

Więcej
13 lata 1 tydzień temu #5579 przez ewelina
Replied by ewelina on topic O:w jakim wieku dodatkowe zajęcia?
Widziałam kiedyś anonse zajęć dla dzieci 3letnich i młodszych i był w tym nawet angielski, wiec 4latek pewnie nie jest za mały. A jak długo przebywa w przedszkolu? Żebyś go nie przeciążała, bo przecież z rodzicami też musi trochę pobyć.:unsure:

Więcej
13 lata 6 dni temu #5603 przez zuzaa
Replied by zuzaa on topic O:w jakim wieku dodatkowe zajęcia?
Właśnie niezbyt długo przebywa w przedszkolu, bo odbierany jest przed poobiednią sjestą, bo i tak nie śpi w dzień. Mógłby więc z powodzeniem w niektóre popołudnia uczestniczyć w jakichś zajęciach.

Nie przemęczaj się! Jutro też jest dzień.

Więcej
13 lata 5 dni temu #5619 przez kinga
Replied by kinga on topic O:w jakim wieku dodatkowe zajęcia?
To może zostaw go dłużej w przedzkolu. Popołudniami mają przecież też zajęcia.;)

• olka
  • Gość
  • Gość
13 lata 1 dzień temu #5666 przez olka
Replied by olka on topic O:w jakim wieku dodatkowe zajęcia?
W moim przedszkolu wszystkie dodatkowe zajecia sa przed poludniem. Zreszta zajecia programowe tak samo, popoludniami dzieci zajmuja sie same soba tj. bawia sie albo rysuja. I chyba tak samo jest we wszystkich przedszkolach.:(

Więcej
11 lata 11 miesiąc temu #10029 przez krycha
Replied by krycha on topic O:w jakim wieku dodatkowe zajęcia?
W jakimkolwiek wieku jeśli tylko dziecko dojrzało do tego i bez przymusu chce chodzić na takie zajęcia.;)

Moderatorzy: asjanorcia
Zasilane przez Forum Kunena