× Problemy rozwojowe dzieci

mój synek nie chodzi

Więcej
10 lata 6 miesiąc temu #17003 przez Sonia
Replied by Sonia on topic O:mój synek nie chodzi
Mój siostrzeniec nie chodził do 2 lat, lekarka mówiła że niema czym się przejmowac, ale wszyscy martwiliśmy się zwłaszcza widząc inne dzieci w tym wieku swobodnie chodzące. No i pewnego pieknego dnia mały po prostu wstał i zaczął chodzić trzymając się łóżeczka, krótko potem zrobił pierwsze kroki bez trzymanki i już chodził. :) To samo było z mówieniem, nie mówił i już, sama katka, tatka itp. Mówić zaczął jak miał prawie 4 lata i tood razu wyraźnie i całymi zdaniami. :) Czyli co się odwlecze to nie uciecze.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
8 lata 8 miesiąc temu #26087 przez stobejczyk
Replied by stobejczyk on topic O:mój synek nie chodzi
Łatwo mówić jak się to już wie i dziecko zaczęło chodzić,mówić... Wiadomo, ze na wszystko w rozwoju dziecka jest odpowiedni tzw. okres krytyczny. Wtedy dziecko jest najbardziej nastawione na rozwój konkretnej umiejętności. Jak przychodzi to później to zawsze coś tam traci. Myślę, że warto dzieci wspierać w rozwoju i pobudzać. Osobiście uważam, że takie dzieci, które rozwijają się wolniej warto zabrać do psychologa i porozmawiać o tym jak je pobudzać. To nie jest zadanie pediatry. Niedawno dowiedziałam się, że jest coś takiego jak Integracja Sensoryczna. Do metoda diagnozy i terapia ruchem z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu, zapewniającego dzieciom ćwiczenie funkcji sensorycznych i motorycznych czyli lepszego przetwarzania bodźców na które występuje zbyt duża lub niedostateczna wrażliwość.
Można to zrobić wcale nie wpadając w panikę, że z dzieckiem jest coś nie tak. Po prostu mądrze trzeba wspierać rozwój. Wiem, że jest w Warszawie taka Poradnia Promyk. Podaję link ( o ile można): http://www.gabinetpromyk.eu/diagnoza-i-terapia.php

Więcej
5 lata 9 miesiąc temu #43367 przez magda906
Replied by magda906 on topic O:mój synek nie chodzi
Jeśli się martwisz, że to coś poważnego to możesz skonsultować to z dobrym specjalista. Czasami zaburzenia takie jak autyzm czy choroba Aspergera związane są z tego typu opóźnieniami, ale są i inne objawy. Warszawska klinika Psychomedic ma dobrych psychiatrów dziecięcych, specjalizujących się w takich zaburzeniach. Możesz podpytać. Zadzwoń 22 253 88 88. i podpytaj o szczegóły. Klinika bardzo znana nie tylko w stolicy, lekarze z doświadczeniem, otwarci na pacjenta i dokładni.

Więcej
5 lata 9 miesiąc temu #43368 przez ann_a
Replied by ann_a on topic O:mój synek nie chodzi
Nie widzisz, że to wątek sprzed lat i dzieciak od dawna już biega?

Moderatorzy: asjanorcia
Zasilane przez Forum Kunena