× Problemy rozwojowe dzieci

mój synek nie chodzi

• Dagmara
  • Autor
  • Gość
  • Gość
13 lata 4 miesiąc temu #4690 przez Dagmara
mój synek nie chodzi was created by Dagmara
Mój synek skończył już 14 miesięcy, a nie tylko nie chodzi, ani nie stoi, ale nawet nie raczkuje.:( Lekarz nie widzi powodu do niepokoju i ja też nie martwiabym się chodzeniem, gdyby on przynajmniej raczkował. W jakim wieku wasze dzieci zaczynały chodzić? Ile czasu upłynęło u was od raczkowania do chodzenia?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
13 lata 4 miesiąc temu #4697 przez ann_a
Replied by ann_a on topic O:mój synek nie chodzi
To nic nadzwyczajnego, że dziecko nie chodzi w wieku 14 miesięcy. Jeśli poza tym rozwija się dobrze i lekarz nie widzi problemu, to nie martwiłabym się tym. Ja mam bliźniaków i jeden z nich raczkował i chodził bardzo szybko a drugi w ogóle nie raczkował tylko pełzał po podłodze i jak zaczął chodzić miał już prawie 18 miesięcy, a jego brat bliźniak w tym czasie już biegał. Czyli nie ma reguły, jeden czołga się, drugi raczkuje, jeden szybko zaczyna chodzić, a drugi późno. Nie przejmuj się.

Więcej
13 lata 4 miesiąc temu #4708 przez kinga
Replied by kinga on topic O:mój synek nie chodzi
Moja córka od urodzenia była bardzo ruchliwa, nawet urodziła się przed czasem, jak zaczęła chodzić nie miała jeszcze skończonych 12 miesięcy i ta ruchliwość została jej do dziś. Syn natomiast od urodzenia był nieruchawy, wszystko robił znacznie później niż jego siostra, chodzić zaczął jak miał dobre 1,5 roku. Teraz też nie jest chodzącym srebrem, ale rozwija się prawidłowo i jest dosyć wysportowany jak na swoje 8 lat. Tak, że w praktyce różnie to bywa i chyba rzeczywiście nie ma co się przejmować, jeżeli nie ma innych niepokojących objawów. Nie przejmuj się więc, ale obserwuj dziecko.

Więcej
13 lata 4 miesiąc temu #4725 przez blondynka
Replied by blondynka on topic O:mój synek nie chodzi
To nic nadzwyczajnego, że 14-miesięczny chłopczyk jeszcze nie chodzi. Mój zaczął chyba jak miał 15 miesięcy albo nawet później, ale wcześniej raczkował i stawał. Moja kuzynka ma córkę -, która też nie chodzi ani nie raczkuje. Dostała skierowanie na jakieś zabiegi wzmacniające kolana, bo okazało się, że ma za słabe i zbyt elastyczne stawy. Lekarze mówią, że nie ma się czym martwić.

• Dagmara
  • Autor
  • Gość
  • Gość
13 lata 4 miesiąc temu #4732 przez Dagmara
Replied by Dagmara on topic O:mój synek nie chodzi
Dzięki, dziewczyny. Podniosłyście mnie na duchu.:)

• ulka80
  • Autor
  • Gość
  • Gość
13 lata 4 miesiąc temu #4796 przez ulka80
Replied by ulka80 on topic O:mój synek nie chodzi
blondynka napisał:

Moja kuzynka ma córkę -, która też nie chodzi ani nie raczkuje. Dostała skierowanie na jakieś zabiegi wzmacniające kolana, bo okazało się, że ma za słabe i zbyt elastyczne stawy.

Możesz coś więcej napisać o tych zabiegach? Jakie? gdzie? Moja córka ma chyba też za słabe stawy i dlatego nie chodzi, nie staje i nawet nie raczkuje, mimo że skończyła już roczek.

Więcej
13 lata 4 miesiąc temu #4818 przez blondynka
Replied by blondynka on topic O:mój synek nie chodzi
Wiesz, że nie wiem, bo kuzynka mieszka w Londynie. Z tego co mi mówiła, to wozi małą do szpitala na jakieś ćwiczenia, a może już nawet robi je w domu. Pewnie w Polsce też coś takiego jest, zapytaj pediatrę.

Moderatorzy: asjanorcia
Zasilane przez Forum Kunena