× Problemy rozwojowe dzieci

Macie jakis sposób na niejadka?

Więcej
12 lata 6 miesiąc temu #8351 przez monika88
Replied by monika88 on topic O:Macie jakis sposób na niejadka?
To zalezy jeszcze jakie sa te przekaski i ile ich jest. Mam znajomych, ktorzy od dawna narzekaja na problemy z jedzeniem u ich synka ale jak spedzili z nami ostatni weekend to zauwazylam, ze maly ciagle siega a to po batonik, to ciasteczko, cz chipsy a w najlepszym razie jogurt czy owoc.... W efekcie na moj gust ma nadweage, ale rodzice tego nie widza i ciagle narzekaja, ze ich dziecko za malo je.;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
12 lata 6 miesiąc temu #8487 przez mroowa
Replied by mroowa on topic O:Macie jakis sposób na niejadka?
Rozmawiałam niedawno z mamą byłego niejadka. Pomogło przedszkole a właściwie jedzenie w grupie rówieśników.

Więcej
12 lata 5 miesiąc temu #8654 przez maja_78
Replied by maja_78 on topic O:Macie jakis sposób na niejadka?
Rozmawialam niedawno ze znajomymi, ktorzy mieli tez takiego "niejadka". Okazalo sie, ze niechec do jedzenia przeszla mu jak go zapisali do szkolki plywackiej (treningi 3 razy w tygodniu!). Zmiata teraz wszystko z talerzy i prosi o dokladki.;)

• donna
  • Autor
  • Gość
  • Gość
12 lata 5 miesiąc temu #8753 przez donna
Replied by donna on topic O:Macie jakis sposób na niejadka?
Moj ma 8 lat i jest prawdziwym niejadkiem od urodzenia. Problemy zaczely sie w wieku niemowlecym i trwa to do dzis. Je mniej niz zalecane i to widac, bo jest bardzo chudy i maly jak na swoj wiek. Przez jakis czas bral bioron i apetizer, ale niewiele to pomoglo.:( Ma chyba wystarczajaca ilosc ruchu i nie chce tu przesadzic, zeby jeszcze bardziej go nie odchudzic. Nie wiem juz co mam z tym fantem robic.:S

Więcej
12 lata 3 miesiąc temu #9188 przez ulka
Replied by ulka on topic O:Macie jakis sposób na niejadka?
Spróbuj urozmaicać posiłki, niech będą kolorowe czyli jak warzywa to po kawałku różnych, bo nic tak nie zniechęca do jedzenia jak góra takiej samej potrawy. No i myslę, że lepiej dawać dziecku tą samą porcję na większym talerzu, wtedy sprawiać będzie wrażenie mniejszej i mały prędzej ją zaakceptuje.:)

• Krystyna
  • Autor
  • Gość
  • Gość
12 lata 3 miesiąc temu #9218 przez Krystyna
Replied by Krystyna on topic O:Macie jakis sposób na niejadka?
WeraKap napisał:

Ręce mi już opadają jak widzę moja 5letnią córkę przy posiłku.Starszy syn wcina wszystko aż miło,a mała nie lubi dosłownie nic!Czas posiłków to prawdziwa gehenna,mieszanie łyżką w zupie aż stanie się zimna,z drugiego skubnie kawalątek mięsa i reszta nietknięta.Próbowałam już ją przegładzać ale ona nigdy nie jest głodna!!!Posiłki ładnie podane,kolorowe....ale nic nie pomaga.Macie podobny problem?Jak sobie radzicie?

Bylam taka sama.:laugh: Dopiero teraz widze, jaki problem stwarzalam mamie. Do tej pory zreszta niewiele jem. Ale niedojadanie z dziecinstwa mialo chyba wplyw na moj rozwoj fizyczny, bo zawsze bylam mala i chuda i ... tak juz mi zostalo.;)

Więcej
12 lata 3 miesiąc temu #9437 przez jukrecja
Replied by jukrecja on topic O:Macie jakis sposób na niejadka?
Dziecko potrzebuje urozmaicenia. Dobrze jest podać zwykła potrawę w interesujący sposób pobudzający do zabawy albo kojarzący się z czymś przyjemnym. W sklepie Entliczek można kupić kolorowe zastawy dla dzieciaków. Moja siostrzenica je tylko swoimi sztucami, które przedstawiają postacie z Królewny Śnieżki.

Moderatorzy: asjanorcia
Zasilane przez Forum Kunena