× Problemy rozwojowe dzieci

Macie jakis sposób na niejadka?

• WeraKap
  • Autor
  • Gość
  • Gość
13 lata 3 miesiąc temu #4403 przez WeraKap
Macie jakis sposób na niejadka? was created by WeraKap
Ręce mi już opadają jak widzę moja 5letnią córkę przy posiłku.Starszy syn wcina wszystko aż miło,a mała nie lubi dosłownie nic!Czas posiłków to prawdziwa gehenna,mieszanie łyżką w zupie aż stanie się zimna,z drugiego skubnie kawalątek mięsa i reszta nietknięta.Próbowałam już ją przegładzać ale ona nigdy nie jest głodna!!!Posiłki ładnie podane,kolorowe....ale nic nie pomaga.Macie podobny problem?Jak sobie radzicie?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
13 lata 3 miesiąc temu #4409 przez olga
Replied by olga on topic O:Macie jakis sposób na niejadka?
a jak z jej rozwojem? rośnie?

• WeraKap
  • Autor
  • Gość
  • Gość
13 lata 3 miesiąc temu #4441 przez WeraKap
Replied by WeraKap on topic O:Macie jakis sposób na niejadka?
Niby rośnie i nie jest zbyt chuda. Ale wzrost ma średni a może nawet nieco poniżej średniego a my oboje z mężem jesteśmy wysocy, więc ona też powinna być wyższa od średniej. Może jeszcze nadgoni, ale jak ma nadgonić jak mało je?

Więcej
13 lata 3 miesiąc temu #4458 przez olga
Replied by olga on topic O:Macie jakis sposób na niejadka?
W takiej sytuacji nie przejmowałabym się za bardzo. Może ma wolny metabolizm i nie potrzebuje dużo jeść? Dzieci rosną skokami, więc może nagle, np. w jedne wakacje, ze wzrostem wyskoczyć. Odradzam ci zdecydowanie przygotowanie posiłków pod małą, znam przypadek takiego niejadka, gdzie mama gotowała tylko to co synek lubi i wyrósł z niego tyran, robi wielkie awantury jak na obiad jest coś czego ON nie lubi.. wszyscy muszą się do niego przystosowywac .. koszmar!

• paulina
  • Autor
  • Gość
  • Gość
13 lata 3 miesiąc temu #4481 przez paulina
Replied by paulina on topic O:Macie jakis sposób na niejadka?
A probowalas ja przeglodzic? Ja tak sie przejmowalam moim niejadkiem i ciagle skakalam kolo niego i podsuwalam najlepsze kaski, zeby tylko cos zjadl. Potem zbuntowalam sie, jak kolejny raz siedzial nad talerzem i mieszal tylko stygnaca zupe, powiedzialam "jak nie to nie" i zabralam talerz. Za godzine czy dwie zaczal krecic sie po kuchni i zagladac do garnkow ale zdecydowanie powiedzialam, ze kolacji jeszcze nie ma i musi poczekac. I pomoglo.:) Trzeba tylko byc stanowczym.

Więcej
13 lata 3 miesiąc temu #4494 przez anetka
Replied by anetka on topic O:Macie jakis sposób na niejadka?
Jesli córka od dawna mało je to ma już skurczony żołądek i dlatego nie jest głodna. Może spróbujesz dawać jej więcej pokarmów rozpychających żołądek (np. ziemniaki)?

Więcej
13 lata 3 miesiąc temu #4506 przez asiulandia
Replied by asiulandia on topic O:Macie jakis sposób na niejadka?
Idż do lekarza on ją zważy, powie czy mieści się w normie, ja tak robiłam z córka ale z innego powodu - lubiła JEŚĆ- i bałam się żeby jej nie utuczyć.
A jeśli uważasz, że córka je za mało to zrób tak, przygotuj sobie pojemnik i zobacz co zjadła na śniadanie tyle samo wrzuć do pojemnika i rób tak z każdym posiłkiem łącznie z owocami i sokami a także słodyczmi i zobaczysz ile ci tego wyjdzie. Widziałam to w jakimś programie telewizyjnym.

Moderatorzy: asjanorcia
Zasilane przez Forum Kunena