× Problemy rozwojowe dzieci

dziecko nie chce iść do szkoły

Więcej
13 lata 4 miesiąc temu #3970 przez karolina
Replied by karolina on topic O:dziecko nie chce iść do szkoły
Może w tym wieku dziecko przechodzi jakiś etap rozwoju, w którym staje się bardziej wrażliwe na opinie innych, albo bardziej agresywne? Nie zmienia to jednak faktu, że problem jest i należy go rozwiązać; przede wszystkim wybrać się do szkoły i porozmawiać z wychowawczynią.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
13 lata 4 miesiąc temu #3985 przez magda
Replied by magda on topic O:dziecko nie chce iść do szkoły
katarzyna napisał:

Wygląda, że rzeczywiście rozwiązania problemu trzeba szukać w szkole. Na weekend ma z nami jechać na działkę najlepsza koleżanka córki, może ona puści farbę?

A może zamiast wypytywać koleżankę córki i stawiać ją w niezręcznej sytuacji, zainicjujesz jakąś dyskusję ogólną o stosunkach w szkole, dręczycielach klasowych itp, może coś z takiej dyskusji wywnioskujesz?

Więcej
13 lata 4 miesiąc temu #4010 przez jolka
Replied by jolka on topic O:dziecko nie chce iść do szkoły
Moja córka też miała krótki epizod niechęci do szkoły, ale wyjaśniło się, że pokłóciła się ze swoją najlepszą koleżanką, z którą oczywiście siedziała w jednej ławce. Gdy dziewczynki pogodziły się wszystko wróciło do normy.

Więcej
13 lata 4 miesiąc temu #4031 przez sylwia
Replied by sylwia on topic O:dziecko nie chce iść do szkoły
No właśnie, w tym wieku łatwo o uraz na tle szkoły. Mój brat jak był mniej więcej w tym samym wieku też wpadł w histerię szkolną. Rodzice nie mogli dojść dlaczego nagle nie chce chodzić do szkoły, aż wreszcie brat powiedział z płaczem, że teraz szkoła, potem praca i już nigdy nie będzie tak jak było i on tego nie chce. Przerażało go to, ale potem zamarzył mu się zawód konstruktora samolotów i zaakceptował, że do tego musi skończyć odpowiednie szkoły.

• Julia
  • Autor
  • Gość
  • Gość
12 lata 1 tydzień temu #9871 przez Julia
Replied by Julia on topic O:dziecko nie chce iść do szkoły
Moja córka jest w pierwszej klasie, a ja jestem bliska załamania. Niestety nie chodziła do przedszkola a w ub. roku wysłałam ją do zerówki przy szkole. Poszła do niej z entuzjazmem, już wcześniej ciągle bawiła się w szkołe ze starszą siostrą i wyglądało, że wszystko będzie ok. Niestety po miesiącu stwierdziła, że nie chce chodzić do szkoły, rozpoczęły się poranne wojny i płacze, ale jakoś dotarłyśmy do końca roku. Na dobre zaczęło się w tym roku, przeżywamy koszmar co rano jak trzeba iść do szkoły, na dodatek mała potrafi nagle dostać wysokiej gorączki, która mija jak zostanie zatrzymana w domu. Rozmawiałam z wychowawczynią i nie możemy dojść jaka jest przyczyna takiego zachowania dziecka. Wychowawczyni jest bardzo miła i lubiana przez dzieci. Potwierdza to starsza córka też z nią miała kiedyś zajęcia. Konfliktów w szkole też nie ma, siedzi w ławce z dziewczynką z sąsiedztwa, która bardzo lubi. Wygląda, że córka idąc pierwszy raz do szkoły weszła do niej złą nogą. Może za dużo oczekiwała od szkoły i szkoła nie spełniła tych oczekiwań? Zupełnie nie wiem już co robić.

Więcej
12 lata 1 tydzień temu #9887 przez karolina
Replied by karolina on topic O:dziecko nie chce iść do szkoły
A nie rozmawiałaś ze szkolnym psychologiem?

Więcej
12 lata 6 dni temu #9896 przez julka
Replied by julka on topic O:dziecko nie chce iść do szkoły
A może porozmawiasz "po męsku" z małą? Powinna powiedzieć ci dlaczego nie chce chodzić do szkoły i może wspólnie rozwiążecie problem.

Moderatorzy: asjanorcia
Zasilane przez Forum Kunena