× Problemy rozwojowe dzieci

dziecko nie chce iść do szkoły

Więcej
10 lata 1 miesiąc temu #21449 przez pistacyjka
Replied by pistacyjka on topic O:dziecko nie chce iść do szkoły
W dzisiejszych czasach na dzieci czyha tyle stresów i niebezpieczeństw, że nic dziwnego, iż niektóre maluchy czują się zagubione i włącza im się jakaś blokada :( W czasach, gdy w szkołach panuje przemoc i ogólna znieczulica czasem aż przykro, że istnieje u nas obowiązek uczęszczania do szkoły, o ile przyjemniej - a nieraz i efektywniej - byłoby zatrudnić guwernantkę , a kontakt z innymi dziećmi umożliwić dziecku w czasie zabawy i czasu wolnego...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
10 lata 1 miesiąc temu #21457 przez muriel
Replied by muriel on topic O:dziecko nie chce iść do szkoły
Oj, tak, guwernantkę, pokojówke, kierowce, ogrodnika..... eh, pomarzyc można. ;)

Więcej
9 lata 3 miesiąc temu #23983 przez idea
Replied by idea on topic dziecko nie chce iść do szkoły
Ja bym wolała porozmawiać z dzieckiem. To może być poważna sprawa. Jeżeli nie było oczywiście innych powodów typu zmiana szkoły, klasy, nauczyciela. Mnie niedawno koleżanka z klasy wyjawiła w skrytości co się stało na zakrystii wiele lat temu kiedy też będąc dobrą uczennica nagle zmieniła się.

Więcej
9 lata 3 miesiąc temu #23984 przez idea
Replied by idea on topic dziecko nie chce iść do szkoły
o przypomniało mi się jak moja córka miała wymioty kiedy szła do pierwszej klasy. Mało co lekarz nie wsadziłby ją pod nóż z wyrostkiem robaczkowym, a przyczyną była właśnie klasa. Uparliśmy się by uczyła ją nauczycielka która wcześniej uczyła syna. Córka dobrze znała tę wspaniałą nauczycielkę, dzieci lgnęły do niej jak do mamusi. Niestety nie zauważyliśmy że do tej klasy trafiły dzieci z jednej grupy przedszkolnej i ona jedyna w klasie była obca. Na szczęście poprosiliśmy nauczycielkę o pomoc i po dwu miesiącach córka przyzwyczaiła się. Wyrostka też nie trzeba usuwać :-) Tylko te nieszczęsne migdałki

Więcej
9 lata 3 miesiąc temu #23991 przez ann_a
Replied by ann_a on topic dziecko nie chce iść do szkoły
A wiecie, że różne nerwice i fobie szkolne są teraz bardzo częste. Nie wiem czy dlatego, że są szybciej wychwytywane czy dlatego, ze jest ich więcej. I pewnie dlatego na wizytę u psychologa czy psychiatry dziecięcego czeka się dziś miesiącami. A w tym czasie choroba oczywiście się pogarsza.

Więcej
9 lata 3 miesiąc temu #24008 przez magda
Replied by magda on topic dziecko nie chce iść do szkoły
Niestety do wszystkich specjalistów czeka się teraz długo. Dlaczego więc do psychiatry czy psychologa miałoby być łatwiej?

Więcej
9 lata 3 miesiąc temu #24261 przez ann_a
Replied by ann_a on topic dziecko nie chce iść do szkoły
Niby masz rację ale jeśli chodzi o zdrowie dzieci to nie powinno się tak długo czekać. W młodym organizmie ważny jest nie tylko każdy rok ale i każdy miesiąc, bo dziecko przecież dopiero się rozwija i tego czasu nigdy nie nadrobi.

Moderatorzy: asjanorcia
Zasilane przez Forum Kunena