× Problemy rozwojowe dzieci

dziecko nie chce iść do szkoły

• Julia
  • Autor
  • Gość
  • Gość
12 lata 5 dni temu #9907 przez Julia
Replied by Julia on topic O:dziecko nie chce iść do szkoły
Z psychologiem nie rozmawiałam ale pomyślę o tym. A z córką oczywiście ciągle rozmawiam i staram się wyciągnąć z niej informację dlaczego nie chce chodzić do szkoły.Niestety nie udaje mi się i jedyne co mi odpowiada to "bo chcę zostać w domu z mamą i Niusiem" (Niuś to młodszy syn).;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
12 lata 3 dni temu #9929 przez jagoda
Replied by jagoda on topic O:dziecko nie chce iść do szkoły
To idź koniecznie do psychologa, bo szkoda czasu.

• mariola
  • Autor
  • Gość
  • Gość
11 lata 6 miesiąc temu #11730 przez mariola
Replied by mariola on topic O:dziecko nie chce iść do szkoły
Ja mam podobny problem, ale z przedszkolem. Syn skończył w ub.roku 4 lata i we wrześniu poszedł do przedszkola. Od początku nie wykazywał entuzjazmu, ale jakoś nie było poważniejszych problemów. Zaczęły się po przerwie świąteczno-noworocznej. Zaparł się, że więcej nie chce chodzić do przedszkola i co rano wpada normalnie w histerię. :( Muszę pracować a nie stać mnie na opiekunkę do dziecka, ale już załamuję się. :( Zastanawiam się czy przerwać mu tego przedszkola na kilka miesięcy ale nie jestem pewna jak będzie po wakacjach, a tu niedługo zerówka i może być ten sam problem. Macie doświadczenie z takimi kilkumiesięcznymi "wakacjami" od przedszkola? Pomogły?

Więcej
11 lata 6 miesiąc temu #11737 przez blondynka
Replied by blondynka on topic O:dziecko nie chce iść do szkoły
A może spróbować półśrodka czyli oddawać dziecko do przedszkola tylko na pół dnia tj. do obiadu a potem niech go odbierze opiekunka i zostanie z nim do twojego powrotu z pracy. Dziecku łatwiej będzie znieść przedszkole gdy będzie wiedziało, że będzie tam 4-5 godzin i może przyzwyczai się na tyle, żeby od września iść na pełny "etat".

• mariola
  • Autor
  • Gość
  • Gość
11 lata 6 miesiąc temu #11767 przez mariola
Replied by mariola on topic O:dziecko nie chce iść do szkoły
Rodzina też doradza mi taki wariant i chyba tak zrobię, zwłaszcza że przedszkole po obiedzie to już raczej tylko przechowalnia.

Więcej
9 lata 10 miesiąc temu #20954 przez muriel
Replied by muriel on topic O:dziecko nie chce iść do szkoły
Ja nie lekceważyłabym takich awersji do szkoły. Syn mojej kuzynki w podstawówce był przykładnym uczniem a w gimnazjum nagle coś mu odbiło i nie chciał chodzić do szkoły. Symulował choroby, dostawał bólów brzucha a nawet drgawek przed pójściem do szkoły i po rozmowie z wychowawcą to właśnie szkoła skierowała go do psychologa i okazało się, że to tzw. fobia szkolna. Teraz przechodzi psychoterapię i podobno bez niej nie da się tego wyleczyć, bo po zakończeniu szkoły rozwija się w fobię do pracy. a im wcześniej zacznie się leczyć tym większa szansa na wyleczenie.

Więcej
9 lata 10 miesiąc temu #21122 przez blondynka
Replied by blondynka on topic O:dziecko nie chce iść do szkoły
Wygląda to rzeczywiście poważnie. Najlepiej więc w takich przypadkach skonsultować się z psychologiem dziecięcym zanim problem się nie pogłębi.

Moderatorzy: asjanorcia
Zasilane przez Forum Kunena