× Problemy rozwojowe dzieci

dziecko nie chce iść do szkoły

• katarzyna
  • Autor
  • Gość
  • Gość
13 lata 8 miesiąc temu #3890 przez katarzyna
dziecko nie chce iść do szkoły was created by katarzyna
Moja 11-letnia córka zbuntowała się przeciw szkole. Nie mogę dojść co się stało, że zwykle bardzo grzeczna dziewczynka i dobra uczennica nagle zapiera się i nie chce iść do szkoły. W poniedziałek po długim weekendzie wręcz stwierdziła, że woli iść do więzienia, a do szkoły nie pójdzie. Ta awersja do szkoły trwa już ponad 2 miesiące. Czy miałyście takie przypadki? Jak sobie poradziłyście?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
13 lata 8 miesiąc temu #3900 przez karolina
Replied by karolina on topic O:dziecko nie chce iść do szkoły
Powinnaś porozmawiać z wychowawczynią. Jeśli dotychczas niczego specjalnego nie zauważyła to niech przynajmniej poobserwuje córkę i jej otoczenie. Ewidentnie jakiś problem jest właśnie w szkole, może konflikt z koleżankami?

Więcej
13 lata 8 miesiąc temu #3908 przez asiulandia
Replied by asiulandia on topic O:dziecko nie chce iść do szkoły
Podobnie było z moim synem,był wtedy w trzeciej klasie długo z nim rozmawiałam bo pani wychowawczyni podobno nie widziała problemu, w końcu powiedział, że jeden z jego kolegów na przerwie go zaczepia, popycha, wrzuca kanapki do kosza. Poszłam do szkoły i po rozmowie z panią problem został rozwiązany. Ale przyczyny takiego zachowania mogą być naprawdę różne.

Więcej
13 lata 8 miesiąc temu #3917 przez blondynka
Replied by blondynka on topic O:dziecko nie chce iść do szkoły
U mnie było podobnie, syn chyba w III klasie stwierdził że umie już czytać, pisać i liczyć i może przerwać edukację, bo chce zostać taksówkarzem a taksówkarzowi dalsza nauka nie jest potrzebna. No i zaparł się, że nie pójdzie więcej do szkoły. Poszłam więc do szkoły porozmawiać z jego panią i okazało się, że mój syn był tak grzeczny i spokojny, że przesadziła go do ostatniej ławki do klasowych rozrabiaków, żeby miał dobry wpływ na nich.:ohmy: Ale efekt był odwrotny, chłopaki tak mu dokuczali że syn zbuntował się przeciw szkole. Po rozmowie pani przesadziła go z powrotem na jego miejsce i wszystko wróciło do normy.

• katarzyna
  • Autor
  • Gość
  • Gość
13 lata 8 miesiąc temu #3931 przez katarzyna
Replied by katarzyna on topic O:dziecko nie chce iść do szkoły
Wygląda, że rzeczywiście rozwiązania problemu trzeba szukać w szkole. Na weekend ma z nami jechać na działkę najlepsza koleżanka córki, może ona puści farbę?

Więcej
13 lata 8 miesiąc temu #3948 przez karolina
Replied by karolina on topic O:dziecko nie chce iść do szkoły
Ale rozmawiaj z nią bardzo dyplomatycznie, zeby nie pogorszyć sprawy.

• agula
  • Autor
  • Gość
  • Gość
13 lata 8 miesiąc temu #3963 przez agula
Replied by agula on topic O:dziecko nie chce iść do szkoły
Piszecie, że Wasze dzieci buntowały się przeciwko szkole w III klasie. Mój syn też w III klasie zakomunikował, że nie będzie już chodził do szkoły. Może ten wiek tak ma?

Moderatorzy: asjanorcia
Zasilane przez Forum Kunena