× Problemy rozwojowe dzieci

O:dzieci przed telewizorem

Więcej
12 lata 1 miesiąc temu #9436 przez jukrecja
Replied by jukrecja on topic O:dzieci przed telewizorem
Moja siostrzenica zawsze kiedy ogląda telewizję jest jakby w innym świecie, trudno wtedy nawiązać z nią kontakt. Opiekując się nią staram się wymyślać jak najwięcej zabaw żeby ograniczyć do minimum oglądanie bajek. Dziecko wtedy zatraca swoją kreatywność, a także nie rozwija wyobraźni.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
12 lata 2 tygodni temu #9726 przez baszka
Replied by baszka on topic O:dzieci przed telewizorem
kwasek napisał:

To naprawdę smutne. Ja na szczęście nigdy nie musiałam kontrolować czasu, który mój dziecko spędzał przed telewizorem, bo on zawsze wolał przeglądać książki niż oglądać bajki. Kiedy jednak odwiedzam moich znajomych i widzę ich dzieci wpatrujące się w ekran to mam skojarzenia z zombie-przerażające

To masz szczęście. Mój woli oglądać bajki niż przeglądać książeczki. Nie wiem od czego to zależy. Mówi się, że trzeba małemu dziecku czytać dużo bajek, ale ja maleńkiego dużo mu czytałam i niestety nic to nie dało. Fascynuje go telewizor a nie książki.:(

• Wera
  • Gość
  • Gość
12 lata 1 tydzień temu #9789 przez Wera
Replied by Wera on topic O:dzieci przed telewizorem
Ja mam dwójkę dzieci, cały czas jednakowo traktowane, obu dużo czytaliśmy. A teraz? Jedno pochłania książki, dosłownie mól książkowy a drugiego batem nie zapędzisz do książki, nawet lektury ogląda na filmie albo czyta streszczenie.:(

Więcej
12 lata 1 tydzień temu #9800 przez blondynka
Replied by blondynka on topic O:dzieci przed telewizorem
A jak rodzice? Może jedno odziedziczyło geny czytelnicze po ojcu, a drugie po matce?:laugh:

Więcej
7 lata 3 miesiąc temu - 7 lata 3 miesiąc temu #35106 przez ragnos51
Replied by ragnos51 on topic dzieci przed telewizorem
Trzeba maksymalnie ograniczać oglądanie telewizji przez dzieci. Jak widzę u niektórych ile ich dzieci spędzają czasu przed telewizorem i w jakich pozycjach, to stwierdzam, że potrzebny będzie okulista i leczenie skoliozy u dzieci skutecznie.

Więcej
6 lata 9 miesiąc temu #37936 przez babinka
Replied by babinka on topic dzieci przed telewizorem
Im mniej tym lepiej. To obowiązek rodziców, żeby chronić dzieci przed marnowaniem czasu przed telewizorem.

Więcej
6 lata 7 miesiąc temu #38605 przez ruda
Replied by ruda on topic dzieci przed telewizorem
To nie chodzi tylko o marnowanie czasu, ale siedzenie przed ekranem i oglądanie migających obrazków wpływa negatywnie na mózg.. To jest podobnie jak u starszych, u których telewizja przyspiesza alzheimera. Gonić sprzed tv, już chyba lepsze gry strategiczne w kompie, tylko bez przesady.

Moderatorzy: asjanorcia
Zasilane przez Forum Kunena