× Problemy rozwojowe dzieci

stosujecie klapsy?

Więcej
13 lata 8 miesiąc temu #2637 przez sabina
Replied by sabina on topic O:stosujecie klapsy?
Ja też mam nadzieję, że aż tak jak w Szwecji, nie będzie, ale nigdy nie wiadomo. Więc raczej odzwyczajajcie się już od klapsów.
A propos Szwecji, słyszałyście o polskim małżeństwie, mieszkającym w Szwecji, któremu nagle zabrali dzieci, bo dzieciak w szkole powiedział, że rodzice czasami go biją (chodziło właśnie o klapsy)? Nic nie sprawdzali, nie rozmawiali z rodzicami tylko prosto ze szkoły zabrali dzieciaka do jakiegoś punktu opiekuńczego i wystąpili o pozbawienie rodziców praw obywatelskich.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
13 lata 8 miesiąc temu #2645 przez Ena
Replied by Ena on topic O:stosujecie klapsy?
No wlasnie , i to jest uwazam niebezpieczne. Czy ci szwedzcy urzedasy uwazaja , ze dziecko bedzie bardziej szczesliwe jesli bedzie mieszkac w sierocincu czy u rodziny zastepczej tylko dlatego , ze u rodzicow dostalo klapsa? (mowie oczywisice o klapsach a nie o maltretowaniu bo to co innego)
A poza tym , ostatnio zastanawialam sie nad tym , ze czesto dzieci wrecz bite przez rodzicow dziwnym trafem , maja wiekszy szacunek do rodzicow niz te , ktore wychowywane sa bezstresowo. Dobra nie mowie , ze wszytskie , bo nie prowadze takich badan to nie wiem, jak to jest procentowo, ale rozejrzyjcie sie dookola, zazwyczaj , tam gdzie wychowanie bylo surowe tam dzieci maja wpojone jakies zasady i na rodzicow zazwyczaj nie pozwola powiedziec zlego slowa, a tam , gdzie dziecko bylo wychowywane bezstresowo wrecz odwrotnie. Ogladalam ostatnio pare reportarzy , gdzie rodzice nieba uchylali swoim dziecia zeby mialy wszystko co chca i potrzebuja , a efekt byl taki , ze dzieciaki z tych rodzin , czsto ladowaly na ulicy , czy uciekaly z domu i wyrazaly sie o rodzicach jak najgorzej, az przykro bylo sluchac.

Więcej
13 lata 8 miesiąc temu #2652 przez kaziula
Replied by kaziula on topic O:stosujecie klapsy?
coś w tym jest moja znajoma ma osmioro dzieci, nie mogę powiedzieć, że robi im krzywdę ale czsem przyłoży na tyłek ale trzeba przyznac że dzieci są wyjątkowo grzeczne, a w szkole jeszcze nikt się na żadne nie skarżył.

Więcej
13 lata 8 miesiąc temu #2653 przez kamilka
Replied by kamilka on topic O:stosujecie klapsy?
Też mi się wydaje, że klaps nikomu jeszcze nie zaszkodził, ale trzeba odróżnić klaps od klapsa. Jeśli to jest zwykły klaps jako szybkie przypomnienie, że dziecko źle postąpiło to jest ok, ale często rodzice klapsami wyładowują na dziecku całą złość, nie tylko na dziecko ale i zły los, brak pieniędzy, złego szefa itp czyli całą swoją frustrację przelewają w klapsie danym dziecku. A stąd niewielki krok do normalnego bicia.

Więcej
13 lata 8 miesiąc temu #2663 przez asiulandia
Replied by asiulandia on topic O:stosujecie klapsy?
masz rację

Więcej
13 lata 8 miesiąc temu #2670 przez marzena
Replied by marzena on topic O:stosujecie klapsy?
Niedawno byłam świadkiem klapsów dawanych dziecku przez znerwicowaną mamę. Było to w hipermarkecie, mama z ok. 3-letnim brzdącem stała w kolejce do kasy przede mną. Kolejka była długa i musiałyśmy w niej spędzić ok. 20 minut. Sądząc po wielkości zakupów w koszu mamy, spędziła ona w tym hipermarkecie grubo ponad godzinę. Mały był wyraźnie znudzony i ciągle wiercił się. A mama każdy jego ruch kwitowała karceniem, poszturchiwaniem czy klapsem. A on nic takiego nie robił, po prostu nudził się i starał się znaleźć sobie jakieś zajęcie. Gdy zaczął z dezaprobata przyglądać się mojej czapce i zapytał co to za dziwoląg mam na głowie, nie zdążyłam mu odpowiedzieć, że to po to, żeby zadziwiać dzieci, gdy mama rąbnęła go ... w głowę! To było skarcenie za nieodpowiednie odezwanie się! Aż chciałoby się wysłać taką mamę do Szwecji na szkolenie. Na szczęście mały zdawał się już nie reagować na odruchy wychowawcze mamy.

Więcej
13 lata 8 miesiąc temu #2686 przez jagna
Replied by jagna on topic O:stosujecie klapsy?
Ja nigdy nie dostałam klapsa, bo byłam bardzo grzeczną dziewczynką :laugh: , ale mój brat nie raz i nie dwa oberwał od ojca. I on wyrósł na niezbyt grzecznego dużego chłopca a ja nadal jestem grzeczna :woohoo: Chyba nie ma tu reguły. Co ma wisieć, nie utonie.

Jagna

Moderatorzy: asjanorcia
Zasilane przez Forum Kunena