× Problemy rozwojowe dzieci

stosujecie klapsy?

Więcej
6 lata 2 miesiąc temu #42778 przez weronika
Replied by weronika on topic stosujecie klapsy?
A słyszałyście o przypadku niemowlaka, chyba 2-miesięcznego pobitego prawdopodobnie przez rodzica? I tłumaczenie matki, że nie biją dziecka, najwyżej dają mu klapsa. Klapsy niemowlakowi?! :ohmy:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
6 lata 2 miesiąc temu #42781 przez jonca
Replied by jonca on topic stosujecie klapsy?

weronika napisał: A słyszałyście o przypadku niemowlaka, chyba 2-miesięcznego pobitego prawdopodobnie przez rodzica? I tłumaczenie matki, że nie biją dziecka, najwyżej dają mu klapsa. Klapsy niemowlakowi?! :ohmy:

I jeszcze taka dziwi się, że nie można dać klapsa niemowlęciu. :angry:

Więcej
6 lata 2 miesiąc temu #42852 przez stobejczyk
Replied by stobejczyk on topic stosujecie klapsy?
Zadziwiające tłumaczenie. Niemowlę przecież kompletnie tego nie zrozumie dlaczego zadani mu ból. Klaps może mieć wyłącznie sens gdy dziecko wie za co dostało. Sama łamię się, czy dać klapsa czy nie. Myślę sobie, że dziecko powinno wiedzieć, że przekracza granicę. Nie musi się to odbywać przez dawanie klapsa. Na 100% nie można dawać klapsa bez uprzedzenia w rodzaju: " przestań ... bo ja nie wytrzymam, kończy się moja cierpliwość, w końcu dam Ci klapsa... Klaps to coś jak u dorosłych policzek. Nie chodzi o ból fizyczny. W sumie powiem, że moim zdaniem to rodzaj ostateczności i dziecko powinno to wiedzieć.
Jeśli mam jakiś problem wychowawczy to staram się o tym rozmawiać gdy dziecko jest spokojne i nie tylko słucha ale i słyszy. Szukam też innych sposobów. Teraz przed świętami można zamówić list od św. Mikołaja w którym pojawią się informacje wskazane przeze mnie: trochę pochwał i trochę zadań do zrealizowania. Taki list można zamówić na http://www.listymikolaja.pl/ Może on być w formie zwykłego listu lub video.

Więcej
6 lata 2 miesiąc temu #42990 przez jonca
Replied by jonca on topic stosujecie klapsy?
Dobry pomysł z listem od św.Mikołaja. Jest tylko jeden mały problem, że w dzisiejszych czasach już 3-latki nie wierzą w św. Mikołaja. Tzn wierzą ale tylko w prezenty od niego.:laugh:

Więcej
6 lata 1 miesiąc temu - 6 lata 1 miesiąc temu #43207 przez africana
Replied by africana on topic stosujecie klapsy?
Moja siostra dostała ostatnio klapsa ponieważ okazało się, że ściemnia i robi wiele rzeczy aby nie iść do szkoły. Czytaliśmy na ten temat: kochamczytac.pl/co-zrobic-zeby-nie-isc-do-szkoly więc trzeba uważać. A, że była niegrzeczna to mikołaj w tym roku był skromny, w święta dostanie wymarzoną niespodziankę. Dzieci nie mogą być bardzo rozpieszczane bo wtedy pozwalają sobie na za dużo. Należy jednak pamiętać, że nie wolno przesadzać z tymi klapsami....

Więcej
6 lata 1 miesiąc temu #43247 przez grażka
Replied by grażka on topic stosujecie klapsy?
Może zamiast dawać klapsy lepiej byłoby zainteresować się tym, dlaczego dziecko nie chce iść do szkoły? Bo sam klaps nie rozwiąże problemu, a może go nawet wzmagać.

Moderatorzy: asjanorcia
Zasilane przez Forum Kunena