× Problemy rozwojowe dzieci

stosujecie klapsy?

Więcej
7 lata 9 miesiąc temu #33304 przez jamaja
Replied by jamaja on topic O:stosujecie klapsy?

jolka napisał: ej, aż tak to nie będzie, u nas jest jednak inna tradycja i wszyscy są przyzwyczajeni do klapsów

No właśnie, tradycja. ;) Widziałam dziś na ulicy jak matka dawała klapsy i szturchała płaczące dziecko, na oko 4-letnie. Nie wiedziałam jak zareagować, zwłaszcza, że wyglądało, że nikomu to nie przeszkadza, wiadomo, taka tradycja. W końcu zwróciłam uwagę tej mamie (chyba mamie) i działo się, działo. :( Jedyny plus, że dzieciak się uspokoił, bo cała agresja mamy została przekierowana na moją osobę. Ale następnym razem chyba sobie odpuszczę i też uznam, że to taka tradycja i tyle.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
7 lata 9 miesiąc temu #33305 przez weronika
Replied by weronika on topic stosujecie klapsy?
A może zbyt ostro zwracałaś uwagę tej kobiecie i stąd taka reakcja?

Więcej
7 lata 9 miesiąc temu #33312 przez jamaja
Replied by jamaja on topic stosujecie klapsy?
No, chyba nie, bardzo spokojnie powiedziałam tej pani, że klapsy i szturchanie to nie najlepszy pomysł i nie odniosą spodziewanego skutku, co zresztą było widoczne. Ale kobieta była chyba już mocno zestresowana i wyładowała na mnie całą swoją złość i frustracje.

Więcej
7 lata 9 miesiąc temu #33328 przez nata
Replied by nata on topic stosujecie klapsy?
Tak często bywa Jamaja. Ale nie zniechęcaj się, jak wszyscy będą reagować to i tradycja się zmieni. ;)

Więcej
7 lata 8 miesiąc temu #33508 przez telinka
Replied by telinka on topic stosujecie klapsy?
Co tam jeden klaps rodzica. Właśnie usłyszałam jak jedna nauczycielka traktowała dzieci z zerówki. Darła się na nich, zalepiała taśmą buzie, zamykała w osobnym pomieszczeniu itp. I to nauczycielka, a dzieci 5-6 letnie rozpoczynające dopiero naukę w szkole. :(

Więcej
7 lata 8 miesiąc temu #33509 przez jasmin
Replied by jasmin on topic stosujecie klapsy?
Moje dziecko już duże ale nie raz dostało klapsa, oczywiście jeśli zasłużyło, nie jestem zwolenniczką całkowicie bezstresowego wychowania bo z takiego dziecka wyrasta człowiek, który uważa, ze wszystko mu się należy.

To co wyrabiała ta nauczycielka to się w głowie nie mieści, ładny start miały te maluchy w szkole i to zaraz na początku.

" Zdrowy rozsądek to rzecz, której każdy potrzebuje, mało kto posiada a nikt nie wie, że mu brakuje."
> Benjamin Franklin

Więcej
7 lata 8 miesiąc temu #33515 przez jamaja
Replied by jamaja on topic stosujecie klapsy?
Też mi się nie mieści w głowie co ta "nauczycielka" wyrabiała z dzieciakami. I zastanawiam się czy potencjalni nauczyciele, zwłaszcza od nauczania początkowego nie powinni przechodzić jakichś testów psychologicznych.

Moderatorzy: asjanorcia
Zasilane przez Forum Kunena