× Problemy rozwojowe dzieci

stosujecie klapsy?

Więcej
13 lata 8 miesiąc temu #2777 przez kinga
Replied by kinga on topic O:stosujecie klapsy?
Ja jakoś tego nie zauważyłam.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
13 lata 8 miesiąc temu #2778 przez Ena
Replied by Ena on topic O:stosujecie klapsy?
Byc moze faktycznie zadziej widzi sie juz klapsniecie dziecka na ulicy , ale za to ja dosc czesto widze inny obrazek i ten razi mnie jeszcze bardziej. Otoz coraz czesciej widze a raczej slysze rozwscieczone mamy , ktore poprostu wydzieraja sie na dziecko i nie przebieraja w slowach. Czasami trwa to dosc dlugo. Wychodzac z przedszkola z synkiem zdarzylo mi sie zobaczyc mame z dziewczynka , ktora cicho i szybko ustawila dziecko "do pionu" klapsem , a potem w sklepie slyszalam wlasnie ta wsiciekajaca sie mame , ktora darla sie po swoim malutkim moze poltorarocznym dziecku tak , ze wszyscy w sklepie patrzyli co sie dzieje. W szoku bylam jak zobaczylym kto to, bo okazalo sie ze znam ta pania . I taki obrazki widze i slysze czesto . Jak uwazacie co jest gorsze dla dziecka?

Więcej
13 lata 8 miesiąc temu #2779 przez Ena
Replied by Ena on topic O:stosujecie klapsy?
Glupie pytanie , wiem , ze jedno i drugie , ale jak Wy odbieracie cos takiego jak zdarzy sie Wam to zobaczyc?

Więcej
13 lata 8 miesiąc temu #2780 przez ewak
Replied by ewak on topic O:stosujecie klapsy?
Wg mnie to wydzieranie się jest znacznie gorsze, bo zostawia większy ślad w psychice dziecka. Ja w drastycznych przypadkach staram się interweniować i na ogół mama trochę uspokaja się. Zdaję sobie sprawę, że tylko w tym momencie i za chwilę znowu wybuchnie, ale jeśli częściej ludzie będą jej zwracać uwagę to może coś do niej dotrze. Oczywiście pewnie wtedy będzie się hamować przy ludziach a wyżywać na dziecku w domu, ale zawsze to coś. Czasami zdarza się, że po takiej interwencji ja też oberwę, ale to rzadkość.
Myślę, że te matki powinny się leczyć, bo są po prostu znerwicowane. Ale może ich matki też tak je "wychowywały" i one przejęły taki wzorzec?
Za tę wiadomość podziękował(a): dixiebors

• viola
  • Gość
  • Gość
10 lata 8 miesiąc temu #16375 przez viola
Replied by viola on topic O:stosujecie klapsy?
Wydaje mi sie ze to jak nas traktowano gdy bylismy dzieckiem ma wplyw na to jak my bedziemy traktowac nasze dzieci. I dotycy to takze naszego stosunku do rodzicow, jesli nasi rodzice nie szanowali swoich, nam tez bedzie trudno szanowac naszych.

• kalinka
  • Gość
  • Gość
10 lata 8 miesiąc temu #16377 przez kalinka
Replied by kalinka on topic O:stosujecie klapsy?
marzena napisał:

gdy mama rąbnęła go ... w głowę! To było skarcenie za nieodpowiednie odezwanie się! Aż chciałoby się wysłać taką mamę do Szwecji na szkolenie. Na szczęście mały zdawał się już nie reagować na odruchy wychowawcze mamy.

Brak reakcji dziecka świadczy o tym, że klapsy nie uczą, ale na pewno w przyszłosci to dziecko będzie tłukło swoje rodzeństwo, kolegów.

Będąc świadkiem takiej sytuacji na pewno bym cos powiedziała tej durnej babie :angry:

Do tej pory nigdy nie klapsnęłam swojego dziecka, choć nie raz ledwo sie powstrzymywałam. Wiem, że gdyby kiedyś zdarzył mi się taki wypadek przy pracy, to z pewnoscią bardzo bym to przeżyła, pewnie bardziej niż syn :dry:

• kalinka
  • Gość
  • Gość
10 lata 8 miesiąc temu #16378 przez kalinka
Replied by kalinka on topic O:stosujecie klapsy?
viola napisał:

Wydaje mi sie ze to jak nas traktowano gdy bylismy dzieckiem ma wplyw na to jak my bedziemy traktowac nasze dzieci. I dotycy to takze naszego stosunku do rodzicow, jesli nasi rodzice nie szanowali swoich, nam tez bedzie trudno szanowac naszych.

Dużo w tym prawdy ale... sama dostałam nieraz klapsa, często powtarzano mi: dzieci i ryby głosu nie mają, pokorne ciele dwie krowy ssie itp głupoty, w związku z czym robię wszystko, żeby tych błędów nie popełnić.

Moderatorzy: asjanorcia
Zasilane przez Forum Kunena