× Problemy rozwojowe dzieci

O:problemy z ubieraniem

Więcej
13 lata 10 miesiąc temu #2532 przez ann_a
problemy z ubieraniem was created by ann_a
Mam dwóch synów-bliźniaków w wieku przedszkolnym. Z jednym nie ma żadnych problemów, zakłada to co mu naszykowałam i w ogóle nie dyskutuje na ten temat. Ubieranie drugiego natomiast to katorga. Bardzo przywiązuje uwagę do tego co nosi, ale strasznie długo zajmuje mu podjęcie decyzji co założyć. Wieczorem ustalamy co założy następnego dnia, układa to przy łóżku ale rano rozmyśla się i kategorycznie stwierdza, że tego nie założy. Zaczyna się gorączkowe kopanie szafy a czas leci, czasami schodzi się nawet pół godziny zanim syn w końcu zaakceptuje coś. Gdy próbuję być stanowcza i narzucam mu co ma założyć - wpada w histerię i jest jeszcze gorzej.
Czy miewacie też podobne problemy? Jak postępować z dzieckiem w takiej sytuacji? Wyrośnie z tego? Ile czasu to może jeszcze potrwać?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
13 lata 10 miesiąc temu #2536 przez blondynka
Replied by blondynka on topic O:problemy z ubieraniem
Myślę, że niektóre dzieci tak mają. Przechodziłam przez to z córką. Trzeba było pół godziny wcześniej wstawać, żeby mała miała czas na ubranie się. Trwało to przez całe przedszkole, potem z tego wyrosła, chociaż nadal zwraca uwagę na ubiór i uczesanie, ale już bez przesady.

Więcej
13 lata 10 miesiąc temu #2550 przez jagoda
Replied by jagoda on topic O:problemy z ubieraniem
Moja córka też miała okres strojenia się. Notorycznie spóźniałyśmy się przez to do przedszkola i pracy. Aż postanowiłam zrobić z tym koniec i być stanowcza w przekonywaniu córki, że ma założyć to a nie tamto. Pomocna okazała się wychowawczyni w przedszkolu, która znała problem i zaczęła witać codziennie córkę pochwałami na temat jej stroju. Może mogłabyś zastosować ten sam trick u siebie. Opinia kogoś neutralnego (a może jeszcze jakichś kolegów?) z pewnością pomogłaby.

Więcej
13 lata 10 miesiąc temu #2573 przez anka
Replied by anka on topic O:problemy z ubieraniem
Ja podobno też taka byłam w wieku przedszkolnym. Nie wyszłam z domu jak nie miałam na sobie wybranej przeze mnie sukienki, czy skarpetek lub określonej kokardy we włosach. Sama od siebie wstawałam pół godziny wcześniej, żeby mieć czas na wystrojenie sie. Ale jak poszłam do szkoły to mi to minęło i teraz lubie wprawdzie ładnie się ubrać ale bez przesady, ważniejszy jest czas.

Więcej
13 lata 6 miesiąc temu #4058 przez felicja
Replied by felicja on topic O:problemy z ubieraniem
Moja siostra też tak miała w wieku przedszkolnym, w przeciwieństwie do mnie. A teraz jest na odwrót; to ja lubię coś ładnego założyć a ona kompletnie olewa ubiór, na okrągło chodzi w dżinsach i T-shirtach czy bluzach. Czyli nie przejmować się tylko przeczekać.:)

• dorota
  • Gość
  • Gość
13 lata 6 miesiąc temu #4070 przez dorota
Replied by dorota on topic O:problemy z ubieraniem
Ja mam chyba gorszy problem. Moj syn, juz ma 14 lat a zupelnie nie przywiazuje uwagi do ubrania, moze chodzic w tych samuch ciuchach az z niego spadna.:( Tak jest od najmlodszych lat i chyba juz to sie nie zmieni.:( Nie wiem po kim to ma, w kazdym badz razie z pewnoscia nie po rodzicach, a tym bardziej po dziadkach.:woohoo:

Więcej
13 lata 6 miesiąc temu #4097 przez justyna
Replied by justyna on topic O:problemy z ubieraniem
I Ty sama chyba tego nie zmienisz, ale jak będzie miał dziewczynę, która przywiązuje uwagę do wyglądu, to zmieni się diametralnie. Wiem co mówię, bo mój brat był taki sam.

Moderatorzy: asjanorcia
Zasilane przez Forum Kunena