× Problemy rozwojowe dzieci

nastolatek

Więcej
8 lata 3 miesiąc temu #28955 przez halina
Replied by halina on topic nastolatek
A na marginesie, oglądałyście wczorajszy reportaź w tvn na temat chłopaka, który składał pozew do sądu o odszkodowanie od rodziców za złą, jego zdaniem oczywiście, opiekę?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
8 lata 3 miesiąc temu #28958 przez jasmin
Replied by jasmin on topic nastolatek
Ja oglądałam ale nie jestem do końca przekonana o winie rodziców.
Będzie mu bardzo ciężko udowodnić, że go zaniedbywali... jeden przykład to niedoczynność tarczycy...
Ta choroba jest dziedziczna po matce, 1 na 10-ciu chłopców może ją odziedziczyć.. w jaki sposób on udowodni, że to z zaniedbania rodziców?
Jedno jest pewne, teraz będzie więcej takich pozwów dla innych rodziców.

" Zdrowy rozsądek to rzecz, której każdy potrzebuje, mało kto posiada a nikt nie wie, że mu brakuje."
> Benjamin Franklin

Więcej
8 lata 3 miesiąc temu #28979 przez halina
Ja też nie jestem przekonana winy rodziców. Ich wina polega raczej na tym, że wychowali straszliwego egoistę. Podobno był oczkiem w głowie rodziców i jemu pobłażali, czego nie można powiedzieć o jego młodszym rodzeństwie. Narzeka, że ma zniszczone zęby, bo matka nie prowadzała go do dentysty. To może być zarzut jeśli chodzi o małe dziecko ale już uczeń podstawówki wie, że jak boli ząb to trzeba iść do dentysty. Może w podstawówce nie czuł się na siłach ale gimnazjalista może już sam chodzić do dentysty, tym bardziej licealista. I zarzut, że rodzice chytrzy, bo oszczędzali na prądzie itp. Ale dali mu pieniądze na motor jak chciał, na wypasionego laptopa za 5 tys, płacili przez 7 lat za kawalerkę i utrzymanie w miescie w czasie 7letnich studiów. A jemu to wszystko mało, uważa, że póki się uczy to rodzice MUSZA łożyć na jego utrzymanie. Rozzłościł mnie ten roszczeniowy facet. :evil:

Więcej
8 lata 3 miesiąc temu #28983 przez jasmin
Replied by jasmin on topic nastolatek
Koszmar... i weź tu dziecko wychowuj, staraj się a ono tak poźniej odpłaci :(
On nie wygra bo zaczną grzebać w przeszłości, może ludzie będą zeznawać na korzyść rodziców i to go pogrąży... wpadnie w jeszcze większa depresję a w dodatku będzie słynny... a moze właśnie o to chodzi?

" Zdrowy rozsądek to rzecz, której każdy potrzebuje, mało kto posiada a nikt nie wie, że mu brakuje."
> Benjamin Franklin

Więcej
8 lata 3 miesiąc temu - 8 lata 3 miesiąc temu #29220 przez muriel
Replied by muriel on topic nastolatek

jasmin napisał: Jedno jest pewne, teraz będzie więcej takich pozwów dla innych rodziców.

Nie myślę. Wg mnie facet tu nic nie ugra i to może zniechęcić innych. Niedawno słyszałam o innym przypadku, tym razem synowej domagającej się ogromnych sum od teściowej. I też nic nie wygrała. Sąd wykazał się rozsądkiem w obu sprawach.

Więcej
8 lata 3 miesiąc temu #29228 przez halina

muriel napisał: Nie myślę. Wg mnie facet tu nic nie ugra i to może zniechęcić innych. Niedawno słyszałam o innym przypadku, tym razem synowej domagającej się ogromnych sum od teściowej. I też nic nie wygrała. Sąd wykazał się rozsądkiem w obu sprawach.

W obu sprawach? Wydawało mi się, że pozew o odszkodowanie od rodziców został dopiero co złożony.

Więcej
6 lata 3 miesiąc temu - 6 lata 3 miesiąc temu #40721 przez Kasia67
Replied by Kasia67 on topic nastolatek
A może warto poradzić się kogoś bardziej wykształconego w tej dziedzinie. Może doradzi jak sobie poradzić z trudnym dzieckiem i przy okazji żeby nie straciło ono zaufania do rodziców? Wcale nie trzeba z czymś takim iść do jakiejś placówki, gdzie znajdziemy psychologa, takie wizyty w dzisiejszym świecie są nawet możliwe online.

Moderatorzy: asjanorcia
Zasilane przez Forum Kunena