× Problemy rozwojowe dzieci

Jak przekonać dziecko do sprzątania pokoju?

Więcej
8 lata 8 miesiąc temu - 8 lata 8 miesiąc temu #26303 przez milena
Moi dwa synowie (9 i 11 lat) nie chcą sprzątać swojego pokoju. Jak ja nie sprzątnę to syf niemiłosierny i im to nie przeszkadza. :( Pewnie mają to po tatusiu, któremu też nie przeszkadza bałagan choćby nie wiem jaki był. ;) Ale w tym wieku powinni przecież sami dbać o porządek. Macie też takie problemy? Jak sobie z tym radzicie?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
8 lata 8 miesiąc temu #26306 przez rybka
Pewnie za późno za to zabrałaś się. Ja swoje przyuczam od małego, najpierw razem sprzątamy a potem stopniowo dziecko przejmuje zadania. Jesli tego nie robilaś to teraz będzie ciężko.

Więcej
8 lata 8 miesiąc temu #26318 przez milena
I myślisz, że ja nie próbowałam od małego? Od początku czyli jeszcze w wieku przedszkolnym, były problemy ze sprzątaniem zabawek porozwalanych po całym pokoju. ;)

Więcej
8 lata 8 miesiąc temu #26321 przez Sonia
A może wprowadzić system nagród i kar? Np. za bałagan w pokoju zdjęcie określonej kwoty z kieszonkowego a np. brak zarzutów do porządku przez tydzień/miesiąc to premia w postaci dodatku do kieszonkowego. U mnie to sprawdza sie doskonale.

Więcej
8 lata 8 miesiąc temu #26325 przez jagna
czyli przekupujesz dzieciaka?

Jagna

Więcej
8 lata 7 miesiąc temu #26338 przez Sonia
Ej tam, zaraz przekupujesz. Raczej uczę ekonomii. :P

Więcej
8 lata 7 miesiąc temu #26488 przez Milka
Fajnym pomysłem jest system nagród. Powiedz dzieciakom, że po posprzątaniu pokoju dostaną coś słodkiego lub będą mogły pograć w ulubioną grę czy pooglądać bajkę. Myślę, że ta metoda jest skuteczna. :)

Moderatorzy: asjanorcia
Zasilane przez Forum Kunena