× Problemy rozwojowe dzieci

Jak mądrze karać dziecko

Więcej
8 lata 9 miesiąc temu - 8 lata 8 miesiąc temu #25206 przez marysianka667
Jak mądrze karać dziecko was created by marysianka667
Czy umiejętnie wyznaczacie kary waszym dzieciom ?
Zobaczcie ten artykuł
mjakmama24.pl/male-dziecko/rozwoj-i-wychowanie/wychowanie-dzieci-jak-madrze-karac-dziecko,163_195.html
Świetnie jest tu napisane, jakie kary i w jakich sytuacjach można zastosować.
Wiele rodziców wyznacza karę nie tylko na podstawie złego zachowania dziecka, ale również na podstawie własnego samopoczucia i problemów dla codziennego.
Dziecko musi wiedzieć, dlaczego dostało karę i że rodzice kochają je pomimo tego, że zrobiło źle!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
8 lata 8 miesiąc temu #25909 przez milena
Replied by milena on topic Jak mądrze karać dziecko
Podobno właściwie wychowywane dziecko nie wymaga żadnych kar i wszystkie szlabany i kary świadczą tylko o porażce wychowawczej rodzica. ;) Ponadto problemy mogą być również z chwaleniem. Własnie przeczytałam artykuł na ten temat, w którym naukowcy dowodzą, ze nadmierne chwalenie mało pewnego dzieciaka wywołuje efekt odwrotny do zamierzonego.

Więcej
8 lata 8 miesiąc temu #25926 przez jolka
Replied by jolka on topic Jak mądrze karać dziecko

milena napisał: ... naukowcy dowodzą, ze nadmierne chwalenie mało pewnego dzieciaka wywołuje efekt odwrotny do zamierzonego.

a dlaczegóż to?

Więcej
8 lata 8 miesiąc temu - 8 lata 8 miesiąc temu #25934 przez milena
Replied by milena on topic Jak mądrze karać dziecko
Naukowcy to tłumaczą tym, że chwalenie pewnego siebie dziecka zachęca je do nowych, jeszcze trudniejszych wyzwań. A dziecko niepewne tłumaczy takie chwalenie jako oczekiwanie rodzica, że w dalszych próbach będzie równie dobre. I wówczas w przyszłości takie dziecko wybiera prostsze zadania, by sprostać oczekiwaniom.

Więcej
6 lata 3 tygodni temu #41940 przez Susanah
Replied by Susanah on topic Jak mądrze karać dziecko

milena napisał: Naukowcy to tłumaczą tym, że chwalenie pewnego siebie dziecka zachęca je do nowych, jeszcze trudniejszych wyzwań. A dziecko niepewne tłumaczy takie chwalenie jako oczekiwanie rodzica, że w dalszych próbach będzie równie dobre. I wówczas w przyszłości takie dziecko wybiera prostsze zadania, by sprostać oczekiwaniom.

Szczerze mówiąc nie przekonuje mnie to, mój syn jest dosyć nieśmiały i chwalenie bardzo go podbudowuje i zachęca do większego wysiłku i trudniejszych zadań.

Więcej
6 lata 3 tygodni temu #41941 przez jolka
Replied by jolka on topic Jak mądrze karać dziecko
I raczej nie jesteś w tym odosobniona, mnie też te sensacje nie przekonują.

Moderatorzy: asjanorcia
Zasilane przez Forum Kunena