× Problemy rozwojowe dzieci

Sześciolatki

Więcej
7 lata 4 dni temu #36521 przez Antonina
Replied by Antonina on topic Sześciolatki
Mój syn poszedł w ub.roku do szkoły jako sześciolatek. Miałam duże obawy, zwłaszcza że on jest wyjątkowo mały. Gdyby nie ta ustawa to sama z siebie nie posłałałabym go do szkoły w tym wieku. :huh: Ale dobrze się stało, w klasie były i 6 i 7latki ale żadnych problemów. A w tym roku to już w ogóle nie widać różnicy między dziećmi, może pojawi się w okresie dojrzewania. :unsure: Także polecam, mamy 6latków nie bójcie się szkoły ale oczywiście trzymajcie rękę na pulsie by wyłapać w porę jakiekolwiek nieprawidłości.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
7 lata 3 dni temu #36523 przez chuda
Replied by chuda on topic Sześciolatki
Ale to nie chodzi chyba o to, że dziecko jest małe tylko że szkoły nie są przygotowane na przyjmowanie takich maluchów.

Więcej
6 lata 7 miesiąc temu #38825 przez muriel
Replied by muriel on topic Sześciolatki
A co sądzicie o cofnięciu przez obecną władzę sześciolatków do przedszkola? Słysze, że w wielu szkołach nauczyciele wywierają presję na rodziców dzisiejszych pierwszoklasistow, żeby w przyszłym roku ich dzieci powtarzały 1 klasę. Chodzi oczywiście o to by wypełnić dziurę po roczniku który wyparuje, żeby nie było zwolnień nauczycieli. :huh:

Więcej
6 lata 7 miesiąc temu #38826 przez dominika
Replied by dominika on topic Sześciolatki
A może ktoś mi racjonalnie wytłumaczyć jakie są powody tych szkolnych rewolucji PIS? Rozumiem, że sprawa sześciolatków to podziękowanie dla Elbanowskich za poparcie w kampanii wyborczej. Ale najnowszy pomysł, by wydłużyć o pół roku edukację w liceum, żeby matury były dopiero w zimie a nie maju?

Więcej
6 lata 7 miesiąc temu #38829 przez anka
Replied by anka on topic Sześciolatki
No właśnie, i wtedy gdy Polak będzie zdawał maturę, jego zachodni rówieśnik będzie kończył już studia. ;)

Więcej
6 lata 6 miesiąc temu #39031 przez vanessa
Replied by vanessa on topic Sześciolatki

dominika napisał: A może ktoś mi racjonalnie wytłumaczyć jakie są powody tych szkolnych rewolucji PIS? Rozumiem, że sprawa sześciolatków to podziękowanie dla Elbanowskich za poparcie w kampanii wyborczej. Ale najnowszy pomysł, by wydłużyć o pół roku edukację w liceum, żeby matury były dopiero w zimie a nie maju?

Jesteś pewna tych matur w zimie? Moja córka za rok zdaje maturę i liczymy że jednak w maju, bo po wakacjach to bez sensu. :( No i trzeba potem czekać szmat czasu do rozpoczęcia roku akademickiego, i co w tym czasie robić?

Więcej
6 lata 6 miesiąc temu #39032 przez dominika
Replied by dominika on topic Sześciolatki
Vanessa, nie wiem kiedy to wprowadzą, bo chyba trzeba przygotować programy, podręczniki itd. Ale może do przyszłego roku zdążą. :unsure:

Moderatorzy: asjanorcia
Zasilane przez Forum Kunena