× Problemy rozwojowe dzieci

Sześciolatki

Więcej
9 lata 3 tygodni temu #24352 przez dominika
Sześciolatki was created by dominika
A co sądzicie o wieku rozpoczynania szkoły? Jesteście za tym, by sześciolatki szły do szkoły czy uważacie, że powinny jeszcze pozostać w przedszkolu? Moja córka w tym roku ukończyła 6 lat i zapisałam ją do szkoły i nie żałujemy. A Wy?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
9 lata 2 tygodni temu #24358 przez anka
Replied by anka on topic Sześciolatki
Ja problem sześcioletni mam już z głowy. Ale gdybym dziś miała dzieci w tym wieku to zdecydowanie posłałabym je do szkoły. Dzisiejsze sześciolatki to nie te same sześciolatki co 20 a nawet tylko 10 lat temu. I w dodatku w tym wieku umysł jest najbardziej chłonny, szkoda marnować taki potencjał.

Więcej
9 lata 2 tygodni temu #24468 przez chuda
Replied by chuda on topic Sześciolatki
Ale chyba można wysłać dziecko wcześniej do szkoły nawet bez tej ustawy?

Więcej
9 lata 1 tydzień temu #24789 przez dominika
Replied by dominika on topic Sześciolatki
Chuda, różnie bywa z wcześniejszym posyłaniem dziecka do szkoły. Syn mojej kuzynki jest nadzwyczaj zdolny i nad wiek rozwinięty i kuzynka chciała go posłać wcześniej do szkoły, ale dyrektorka powiedziała, że mają już i tak dużo dzieci i że za późno, bo trzeba było to zgłosić z dużym wyprzedzeniem itd. :( To było oczywiście kilka lat temu, gdy jeszcze nie było w ogóle mowy o sześciolatkach.

Więcej
8 lata 3 miesiąc temu #30241 przez muriel
Replied by muriel on topic Sześciolatki

chuda napisał: Ale chyba można wysłać dziecko wcześniej do szkoły nawet bez tej ustawy?

To chyba nie najlepsze wyjście, bo wtedy dzieci w klasie są na różnym etapie rozwoju.

Więcej
8 lata 2 miesiąc temu #30625 przez dominika
Replied by dominika on topic Sześciolatki
W klasie mojej córki były i sześciolatki i siedmiolatki i na początku różnice były widoczne. Ale w 2. klasie już tego nie widzimy. Syn mojej koleżanki poszedł do szkoły w tym roku i w jego klasie są tylko sześciolatki a te starsze w innej klasie. I to jest chyba najlepsze rozwiązanie.

Więcej
8 lata 1 miesiąc temu #31044 przez chuda
Replied by chuda on topic Sześciolatki
Dominika, czyli wysyłałaś córkę do szkoły w ub. roku? Jako sześciolatkę czy siedmiolatkę?

Moderatorzy: asjanorcia
Zasilane przez Forum Kunena