× Problemy rozwojowe dzieci

jak przekonać dziecko do okularów

Więcej
10 lata 1 miesiąc temu #19728 przez majka80
jak przekonać dziecko do okularów was created by majka80
Moja 10letnia corka okazala sie krotkowidzem i powinna nosic okulary. Ale wiecie jak to jest z dziewczynami w tym wieku, w domu moze nosic, ale do szkoly w nich nie pojdzie i juz. :( Macie pomysl jak uporac sie z tym problemem. Nakazy nie pomoga, bo wyjdzie z domu w okularach i zdejmie po kilku krokach.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
10 lata 1 miesiąc temu #19738 przez irkagor
Replied by irkagor on topic O:jak przekonać dziecko do okularów
Ja wybrałabym się z córką do dużego optyka z dużym wyborem modnych oprawek i może córka wybierze coś, co będzie jej pasować. a jak okulary będą i ładne i modne i jeszcze będzie przez nie dobrze widzieć, to powinna sie przełamać.

Więcej
10 lata 1 miesiąc temu #19745 przez majka80
Replied by majka80 on topic O:jak przekonać dziecko do okularów
Tak zrobilam i okularki sa naprawde ladne, ale ona i tak nie chce w nich chodzic. :(

Więcej
10 lata 1 miesiąc temu #19754 przez jagoda
Replied by jagoda on topic O:jak przekonać dziecko do okularów
A w klasie nie ma drugiej okularnicy? Może zaprosić ją do domu, żeby dziewczynki lepiej poznały się i może zaprzyjaźniły? A jak przyjaciółka będzie w okularach to tej drugiej będzie łatwiej je zaakceptować.

Więcej
10 lata 4 tygodni temu #19780 przez majka80
Replied by majka80 on topic O:jak przekonać dziecko do okularów
Wlasnie ze nie ma drugiej okularnicy. Jest jeden chlopak w okularach, no ale on nie stanowi dla niej wzoru do nasladowania. ;)

Więcej
10 lata 3 tygodni temu #19808 przez alina
Replied by alina on topic O:jak przekonać dziecko do okularów
Z czasem przekona się, bo doceni lepsze widzenie. Ze mną tak było, tygodniami unikałam okularów jak ognia, ale z czasem przyzwyczaiłam się. Najpierw wyciągałam je tylko na lekcji do odpisywania z tablicy czy w kinie, a jak się z nimi oswoiłam to nosiłam coraz częściej i w końcu na stałe.

Więcej
10 lata 3 tygodni temu #19838 przez kamilka
Replied by kamilka on topic O:jak przekonać dziecko do okularów
Może więc przyzwyczajać córkę do okularów etapowo, jak było u Aliny. Czyli na początek odpuścić okulary na ulicy i na przerwach w szkole, ale żeby zakładała na lekcjach, a potem samo przyjdzie. No może poza imprezami, ale jak będzie w wieku imprezowym to będzie mogła nosić szkła kontaktowe. ;)

Moderatorzy: asjanorcia
Zasilane przez Forum Kunena