× Problemy rozwojowe dzieci

odzwyczajanie od pieluszek

Więcej
14 lata 2 miesiąc temu #1870 przez norcia
Replied by norcia on topic O:odzwyczajanie od pieluszek
Wydaje mi się, że te zalecenia aby czekać aż dziecko samo dojrzeje do nocnika, propagowane są przez producentów pampersów. Sama policz ile dodatkowo wydasz na pampersy jeśli twoje dziecko odzwyczai się od nich w wieku zbliżonym do 3 lat a nie 1,5 roku. I od tego liczy się zysk producentów pampersów, w ich interesie jest więc aby każde dziecko chodziło z pampersami możliwie jak najdłużej.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

• olka
  • Autor
  • Gość
  • Gość
14 lata 2 miesiąc temu #1896 przez olka
Replied by olka on topic O:odzwyczajanie od pieluszek
U mnie, jak córka tylko zaczęło chodzić wychodziłam z nią do łazienki i wysadzałam ją na nocnik a sama siadałam na sedes. Dzieci uczą się przez naśladownictwo i mała szybko załapała, że nie robi się do pieluch. Nawet nie miała półtora roku jak wołała o nocnik.

Więcej
14 lata 2 miesiąc temu #1915 przez blondynka
Replied by blondynka on topic O:odzwyczajanie od pieluszek
Tak, dzieci naśladują rodziców ale chyba jeszcze bardziej inne dzieci. Moje pierwsze dziecko dosyć długo chodziło z pieluchą ale drugie szybko nie chciało pieluch widząc starsze biegające bez nich. Zresztą to naśladownictwo starszej siostry i pewna rywalizacja nadal jest.

Więcej
14 lata 2 miesiąc temu #1927 przez Zuzanna
Replied by Zuzanna on topic O:odzwyczajanie od pieluszek
Z naśladownictwem starszego rodzeństwa nie zawsze tak jest. Ja byłam pierwszym dzieckiem i podobno bardzo szybko odzwyczaiłam się od pieluch a mój o 2 lata młodszy brat chodził z nimi i chodził i chyba dopiero jak miał iść do przedszkola w wieku 3 lat to rodzice zaczęli intensywnie nad nim pracować i udało się. Ale na noc jeszcze długo zakładano mu pieluchę.

• edyta
  • Autor
  • Gość
  • Gość
13 lata 4 miesiąc temu #5702 przez edyta
Replied by edyta on topic O:odzwyczajanie od pieluszek
Witam,
Mam ogromny problem z odzwyczajem swojego synka od pieluch. Dziś kończy 4 latka!!!!!! Niemam juz pomysłów brakuje mi sił na walkę z założeniem majtek. Po nocy pieluchę ma zazwyczaj suchą. Mówi w ciągu dnia że zrobił siusiu czy kupkę ale panicznie boi się toalety a na nocnik jest już za duży. Wiem w którym momencie został popełniony błąd a mianowicie jak moja teściowa kupiła grający nocnik na pierwsze urodziny. Tak się panicznie przestraszył go że nawet niebyło mowy o posadzeniu na inny. W domu mam mały składzik nocników różnych kolorów kształtów, ksiązki o siusianiu o spószczaniu wody i inne. Synek tak się zaciął w sobie że ani mysli zdjąć pampersa żeby zrobić siusiu. Ja tracę już cierpliwość. Syn wstydzi się tego że nosi pieluchę niechce żeby nikt o tym wiedział ale nic nierobi w tym kierunku żeby jej się pozbyć .
Pomóżcie !!
Zrozpaczona mama

Więcej
13 lata 4 miesiąc temu #5710 przez chuda
Replied by chuda on topic O:odzwyczajanie od pieluszek
A nie próbowałaś metody Asiulandi ze zwykłymi pieluszkami? Ja nawet może i przecięłabym zwykłą pieluszkę, żeby była cieńsza i dziecko dotkliwiej odczuwałoby, że mu mokro.

Więcej
13 lata 3 miesiąc temu #5722 przez jagoda
Replied by jagoda on topic O:odzwyczajanie od pieluszek
Skoro syn ma niechęć do siadania na sedes to może wprowadzić na jakiś czas czytanie jego ulubionych książeczek lub opowiadanie bajek wtedy gdy korzysta z toalety, by dobrze mu się kojarzyła? :unsure:

Moderatorzy: asjanorcia
Zasilane przez Forum Kunena