× Problemy rozwojowe dzieci

odzwyczajanie od pieluszek

Więcej
11 lata 1 tydzień temu #15218 przez Antonina
Replied by Antonina on topic O:odzwyczajanie od pieluszek
Mój syn skończył 3 lata a nadal sika w pieluchy. :( Od września chodzi do przedszkola i myślałam, że zawstydzi się i zdecyduje sikać na nocnik. Nic z tego, okazało się, ze w przedszkolu sa jeszcze inne dzieci sikające w pieluchy, więc pieluchy nie są dla niego żadnym obciachem. Zastanawiałam się już czy nie powinnam wybrać się do psychologa, ale jak przeczytałam, że 4latek też jeszcze był przywiązany do pieluch to raźniej mi się zrobiło. :laugh: Może spróbuję triku ze św. Mikołajem.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
11 lata 6 dni temu #15326 przez karolina
Replied by karolina on topic O:odzwyczajanie od pieluszek
Ale ten trik ze św. Mikołajem może zadziałać jeśli wyjdzie od obcej osoby a nie od ciebie. Jeśli w przedszkolu jest więcej pieluchowych dzieci to może namówicie wychowawczynię, żeby naopowiadała coś na ten temat dzieciom?

Więcej
10 lata 9 miesiąc temu #16749 przez kalinka
Replied by kalinka on topic O:odzwyczajanie od pieluszek
wera napisał:

Nic na siłę, to jest moja metoda. Dziecko musi samo dojrzeć do nocnika.
Oczywiście trzeba stworzyć odpowiednie warunki ( nowy nocniczek, nagrody za
suchego pampersa) jeżeli to nie pomaga odpuścić na jakiś czas.

w przypadku mojego syna tak własnie było. Nic na siłę. Nie dał się posadzzić na nocnik za żadne skarby świata, na kibelek tez nie. aż pewnego pięknego dnia, gdy miał 2 lata i 3 m-ce bez kłopotu sam usiadł na nocniku.
Co do pieluszek tetrowych to nie mam przekonania. Generalnie odpieluchowywanie radzę zaczynac latem. Wtedy od razu można zakładac majteczki bez zabawy z tetrą.

Zabijać to nie znaczy wyjąć rewolwer jak Buck Jones i zrobić pif-paf! To wcale nie tak. Można zabijać w sercu. Po prostu przestać kogoś kochać. I wtedy ten ktoś umiera.

Moderatorzy: asjanorcia
Zasilane przez Forum Kunena