× Problemy rozwojowe dzieci

odzwyczajanie od pieluszek

• edyta
  • Autor
  • Gość
  • Gość
12 lata 11 miesiąc temu #5797 przez edyta
Replied by edyta on topic O:odzwyczajanie od pieluszek
Już próbowałam wszystkiego . Ostatnio zaczął siadać na kibelek ale niestety w spodniach. Nawet niechce myśleć o tym żeby zdjąć. Jestem załamana. Już myślę że może ma blokadę i wybieram się z nim do Psychologa dzięcego. Może mi coś pomoże.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
12 lata 11 miesiąc temu #5809 przez jagoda
Replied by jagoda on topic O:odzwyczajanie od pieluszek
Dobry pomysł z psychologiem dziecięcym, bo wygląda, że synek rzeczywiście ma jakąś blokadę. Obyś tylko trafiła na dobrego psychologa, bo różnie z tym bywa.:unsure:

Więcej
12 lata 9 miesiąc temu #6807 przez brydzia
Replied by brydzia on topic O:odzwyczajanie od pieluszek
Witam wszystkie mamy!!!
jakieś 2 miesiące temu pisałam że mój 4-letni synek nawet niechce słyszeć o siusianiu do nocnika ani toalety. Uwaga nastąpił przełom. 6 grudnia kiedy wszedł do naszego domu Mikołaj z wielkim workiem prezentów spytał mojego synka czy jest grzeczny i co chciałby oddać Mikołajowi zbędnego. Kuba bez wahania wstał i powiedział że pieluchy. Kiedy Mikołaj wyszedł zostawił prezenty w pierwszej kolejności mój synek poszedł do swojego pokoju i przyniósł majteczki. Zdjęłam mu pieluszkę pomachał jej i powiedział papa siusiu. Właśnie minął 2 tydzień kiedy woła i siada sam na kibelku. Jestem z niego bardzo dumna. Od 3 dni ani razu niezrobił w majteczki.
Niesądziłam że tak łatwo to pójdzie bo powiem szczerze byłam bardzo zaniepokojona i bezradna. Wszystkie rozwiązania zdjęcia pieluchy i robienia do nocnika szły w kąt. Płakał złościł się wreszcie sam zrozumiał że o wiele lepiej chodzić bez. teraz nawet się o nią niepyta tylko się żmieje z dzieci że noszą taki cieżar między nogami.
Szczęśliwa mama:

Więcej
12 lata 9 miesiąc temu #6810 przez jagoda
Replied by jagoda on topic O:odzwyczajanie od pieluszek
To wspaniała nowina! Mały zrobił Ci najpiękniejszy prezent na Mikołaja.:laugh: Widać sam musiał do tego dojrzeć i już.

• hanka
  • Autor
  • Gość
  • Gość
12 lata 9 miesiąc temu #6825 przez hanka
Replied by hanka on topic O:odzwyczajanie od pieluszek
A pomagałaś synowi w tym dojrzeniu? Chodzi mi o to, czy np. nie podpowiadałaś małemu, że Mikołaj będzie pytał czego nie potrzebuje i co może oddać i wspólnie doszliście do wniosku, że właściwie bez pieluch mógłby się obyć?

Więcej
12 lata 9 miesiąc temu #6826 przez brydzia
Replied by brydzia on topic O:odzwyczajanie od pieluszek
Dzien wcześniej Kuba pytał się czy Mikołaj bedzie chciał od niego pieluchy. Ja zdziwiłam się troche bo nic mu niemówiłam . Ale jak spytał to wykorzystałam moment i powiedziałam że tak. Niesądziłam że mu tak szybko pójdzie. Wieczorem siedział sam w pokoju, kazał mi wyjść powiedział że nad czaymś mysli. Zuch chłopak dobrze wykombinował. W tym roku Gwiazdor przyniesie piękne prezent za taki prezent jakim nas obdarował.
Szczęśliwa mama

Więcej
12 lata 9 miesiąc temu #6830 przez karolina
Replied by karolina on topic O:odzwyczajanie od pieluszek
Faktycznie, zuch Kuba! No i nie decydował się na ten krok na łapu capu tylko przemyślał sprawę.:) Myślę sobie, że może oglądał jakiś film dla dzieci, gdzie była podobna scena z Mikołajem, bo jak mógł wpaść na taki sposób.:unsure: A może taka scena przyśniła mu się? Jeśli miał na tym punkcie jakąś blokadę to wszystko możliwe.

Moderatorzy: asjanorcia
Zasilane przez Forum Kunena